U
справа № 2-344
2010 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2010 року. Шосткинський міськрайсуд Сумської області в складі : головуючого судді Свиненко М.Д., при секретарі Сугоняко Н.О., представника ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Шостка справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, треті особи : ТОВ "Шосткажитлосервіс", орган опіки та піклування про визначення порядку користування квартирою, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачі мотивують свої вимоги тим, що їм, разом з померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 на праві власності належить по 1/3 частки кожній квартири АДРЕСА_1, яка складається з трьох кімнат площами 12,2кв.м., 19,7кв.м. та 12,5кв.м., всього житловою площею 44,5 кв.м.. В квартирі зареєстровані позивачі та малолітній син позивачки ОСОБА_3 – ОСОБА_7, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, відповідачі ОСОБА_4 та ОСОБА_5 мешкають за різними адресами за місцем мешкань своїх родин. Після смерті матері – ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 подали заяви про прийняття спадщини на її 1/3 частку спірної квартири, але з невідомих причин спадщини не прийняли. З відповідачем останніх півроку виникають конфлікти з приводу користування кімнатами та сплатою комунальних послуг, тому просять суд : визначити порядок користування АДРЕСА_1 Сумської області; виділити в користування ОСОБА_2, ОСОБА_3 та її неповнолітньому сину ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, житлову кімнату №2 позначену на плані технічного паспорту площею 12,2 кв.м. та житлову кімнату №3 позначену на плані технічного паспорту площею 19,7 кв.м.; виділити в користування ОСОБА_4 та ОСОБА_5 житлову кімнату №4 позначену на плані технічного паспорту площею 12,5 кв.м.; у спільному користуванні залишити кухню №7 позначену на плані технічного паспорту площею 6,2 кв.м., коридор №1 площею 6,7 кв.м., вбиральню №6 площею 0,7 кв.м., ванну кімнату №5 площею 4,3 кв.м., погріб який знаходиться у дворі будинку; зобов'язати ТОВ "Шосткажитлосервіс" укласти з власниками квартири АДРЕСА_1 окремі договори про надання послуг з обслуговування будинку, споруд та прибудинкових територій.
Відповідач ОСОБА_4 позов не визнав, вказав, що він не прийняв спадщини після померлої матері, тому не може бути відповідачем по справі. Крім того його не влаштовує вказаний порядок користування і що кімнати не ізольовані, що вимоги позивачів не обґрунтовані, вони не довели наявність права власності на частку спірного майна, тому в задоволені позову має бути відмовлено.
Відповідач ОСОБА_5 до суду не з’явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином.
Третя особа ТОВ "Шосткажитлосервіс" покладається на розсуд суду, просить слухати справу у їх відсутність, про що надали заяву.
Третя особа орган опіки та піклування вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки в такому випадку у малолітній дитині будуть належні умови для проживання.
Вислухавши сторони, представників позивачів та третьої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
В судовому засіданні встановлено, що позивачі з малолітнім сином позивачки ОСОБА_3 – ОСОБА_7, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, зареєстровані в АДРЕСА_1, яка складається з трьох кімнат площами 12,2кв.м., 19,7кв.м. та 12,5кв.м., всього житловою площею 44,5 кв.м. (а.с.6-7,35).
Позивачам разом з померлою ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 на праві власності належить по 1/3 частки кожній спірної квартири (а.с.5), відповідачі ж мешкають за іншими адресами про що не заперечують сторони.
Відповідачами ОСОБА_4 та ОСОБА_5 були подані заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_6 на її 1/3 частку спірної квартири, але свідоцтво про право на спадщину після неї не видавалось, заповіт від імені ОСОБА_6 не посвідчувався (а.с.22-23).
Згідно ст. 358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.
Виходячи з вищенаведеного, враховуючи що позивачі як співвласники мають право на надання їм у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає їх частці у праві спільної часткової власності, відповідачі мешкають окремо і мають інше житло, на час розгляду справи не прийняли спадщину на частку померлого співвласника і при оформлені спадщини не позбавлені права вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації, тому суд вважає, що позов має бути задоволеним.
Крім того, запропонованим позивачами порядком користування спірним житлом враховані інтереси дитини, сина позивачки ОСОБА_7, народження ІНФОРМАЦІЯ_1 року, у відповідності до вимог ст. 59 ч.2 СК України, згідно яких, при розпорядженні своїм майном дружина, чоловік зобов’язані враховувати інтереси дитини, інших членів сім’ї, які відповідно до закону мають право користування ним, тому суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 208, 209, 212, 214-216, 218, 223 ЦПК України, ст. 59 СК України, ст.ст. 358 ЦК України, -
В И Р І Ш И В :
Визначити порядок користування АДРЕСА_1 Сумської області.
Виділити в користування ОСОБА_2, ОСОБА_3 та її неповнолітньому сину ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, житлову кімнату №2 позначену на плані технічного паспорту площею 12,2 кв.м. та житлову кімнату №3 позначену на плані технічного паспорту площею 19,7 кв.м..
Виділити в користування ОСОБА_4 та ОСОБА_5 житлову кімнату №4 позначену на плані технічного паспорту площею 12,5 кв.м..
У спільному користуванні залишити : кухню №7 позначену на плані технічного паспорту площею 6,2 кв.м., коридор №1 площею 6,7 кв.м., вбиральню №6 площею 0,7 кв.м., ванну кімнату №5 площею 4,3 кв.м., погріб який знаходиться у дворі будинку.
Зобов'язати ТОВ "Шосткажитлосервіс" укласти з власниками квартири АДРЕСА_1 окремі договори про надання послуг з обслуговування будинку, споруд та прибудинкових територій.
Стягнути з ОСОБА_4, ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2, ОСОБА_3 повернення судового збору по 04 грн. 25 коп. з кожного, витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи по 13 грн. 50 коп. з кожного.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ОСОБА_2 судові витрати 630 грн..
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайсуд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя Шосткинського
міськрайсуду:
М.Д.Свиненко