Справа № 2-а-4851/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:
головуючого Ломакіна В.Є.
за участю секретаря Свірської І.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тернополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача УДАІ УМВС України в Тернопільській області про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО №171063 від 07 жовтня 2010 року, якою його визнано винним за ч.1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. за невиконання вимог дорожнього знаку "Напрямки руху по смугах". Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що Правил дорожнього руху України не порушував. О скільки попереду його руху зупинився транспортний засіб та ввімкнув сигнал аварійної світлової сигналізації, позивач був змушений частково виїхати в ліву смугу руху, щоб об’їхати перешкоду, так як подальший рух правою смугою був неможливим. З цих підстав, ОСОБА_1 вважає, що оскаржувана постанова незаконно, а тому просить її скасувати.
У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві, просить оскаржувану постанову скасувати та закрити провадження у справі.
Представник відповідача УДАІ УМВС України в Тернопільській області будучи належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з’явився, не повідомивши про причини неявки. За таких обставин, приймаючи до уваги вимоги ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розгляд справи у його відсутності та підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив такі факти:
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВО №038655 від 07 жовтня 2010 року, ОСОБА_1 07 жовтня 2010 року о 07 год. 50 хв. в м. Тернополі по вул. Крушельницької, керуючи автомобілем "Фольксваген" державний номерний знак НОМЕР_1, порушив вимоги дорожнього знаку "Напрямки руху по смугах", а саме з лівої смуги, яка дозволяє рух ліворуч, поїхав прямо, чим порушив вимоги п.5.16 д.1 ПДР України.
Постановою в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО №171063 від 07.10.2010 року, на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 255 грн. за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП.
Згідно п. 8.1 ПДР України, затверджених постановою КМУ України № 1306 від 10.10.2001 р. зі змінами внесеними Постановою КМУ №876 від 01.10.2008 р. (далі ПДР України), регулювання дорожнього руху здійснюється за допомогою дорожніх знаків, дорожньої розмітки, дорожнього обладнання, світлофорів, а також регулювальника.
Згідно п.8.4 "ґ" ПДР України – інформаційно-вказівні знаки запроваджують або скасовують певний режим руху, а також інформують учасників дорожнього руху про розташування населених пунктів, різних об’єктів, територій, де діють різні правила.
Дорожній знак "Напрямки руху по смугах" (п. 5.16 додатку 1 ПДР України) показує кількість смуг на перехресті та дозволені напрямки по кожній з них.
Згідно п.11.11 ПДР України, при інтенсивному русі змінювати смугу руху дозволяється лише для об’їзду перешкоди, повороту, розвороту або зупинки.
Як встановлено в судовому засіданні, ОСОБА_1 перестроївся в ліву смугу руху, щоб здійснити об’їзд нерухомої перешкоди, зокрема транспортного засобу, який ввімкнувши сигнал аварійної світлової сигналізації, зупинився в правій смузі та унеможливлював його проїзд позивача через перехрестя правою смугою руху. Після об’їзду нерухомої перешкоди, позивач перестроївся назад в праву смугу руху, однак в цей час його було зупинено інспектором ДПС.
А тому, суд вважає, що позивач вимог ПДР України не порушував, а відповідачем в порушення вимог ст. 280 КУпАП, додатково не було встановлено тих обставин, які мають значення для правильного вирішення справи, зокрема, чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, які обтяжують або пом’якшують відповідальність особи.
Згідно ст. 62 Конституції України вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належними доказами, а не ґрунтуватись на припущеннях, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень, обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі наданих доказів та вимог чинного законодавства, суд приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваної постанови в справі про адміністративне правопорушення, відповідачем порушено норми чинних нормативно-правових актів, вина особи у вчиненні правопорушення належним чином не доведена, твердження позивача не спростовані, а тому суд вважає, що позов слід задовольнити, скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО №171063 від 07 жовтня 2010 року, а провадження у справі закрити.
Керуючись ст. 62 Конституції України, п.5.16 д.1 ПДР України, ст.ст. 122, 247, 251, 254, 258, 280, 283, 284 КУпАП, ст.ст. 1, 10, 11, 18, 71, 128, 158 – 163, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов – задовольнити.
Скасувати постанову в справі про адміністративне правопорушення, серії ВО №171063 від 07 жовтня 2010 року, винесену інспектором ДПС роти ВДАІ м. Тернополя Полевим Т.М., про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладення на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн., а провадження у справі закрити.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Головуючий Ломакін В.Є.
Копія вірна
Суддя Ломакін В.Є.