Судове рішення #12648365

                    РІШЕННЯ                   №2-1318\10

       ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

 9 грудня 2010 року

Ново московський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого судді                                                        Соколянської О.М.,

при секретарі                                                            Мартинової М.М., Кравченко О.О.,

 розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом  ОСОБА_1 до  Піщанської  селищної ради Новомосковського району,  Новомосковської районної державної адміністрації про визнання права на земельний пай,

в с т а н о в и в:

    Позивачка звернулася до суду з позовом в якому вказала, що  01.10.1992 року вона була прийнята на роботу в  КАТП «Присамар*є» спочатку тимчасово, а потім  з 21.12.1992 року на постійній основі.  11 жовтня 1991 року Установчою профспілковою конференцією робітників та службовців АТП «Присамар*є» було прийнято рішення про реорганізацію підприємства з державною формою власності в Колективне Агроторгівельне підприємство «Присамар*є», згідно, якого новостворене підприємство утворюється на базі об’єднання пайових внесків працівників та пенсіонерів АТП «Присамар*є»  з державною формою власності. 30.12.1991 року рішенням виконкому Новомосковської районної ради народних депутатів № 539 зареєстрований статут КАТП  «Присамар*є», згідно п.3 якого зазначено, що колективне підприємство створене на базі об’єднання майна фізичних осіб, які є власниками цього підприємства. Згідно п.28 Статуту КАТП  «Присамар*є»  – власниками підприємства є фізичні особи, для яких робота на підприємстві була основною, штатні спеціалісти та службовці апарату управління підприємства, а також інші особи, які входять до штату підприємства або його структурних підрозділів. Позивачка зазначає, що на підставі зазначених документів вона стала членом підприємства і співвласником майна підприємства, а кожен власник має право на отримання земельної частки (паю), що знаходиться у постійному володінні підприємства. 22 березня 1994 року КАТП  «Присамар*є»  був виданий державний акт на право колективної власності на землю. До державного акту на право колективної власності на землю повинен був долучатися  список членів підприємства, які мають право на отримання земельного паю.  Як з’ясувалося, до 1994 року список осіб, які мають право на отримання земельної частки (паю) не оголошувався, зборами не був затверджений та до Державного акту на право колективної власності на землю не додавався. Список пайовиків був затверджений на зборах членів КАТП «Присамар*є» 17.01.1997 року в кількості 1020 осіб, цей список зник відповідачем добровільно, без перешкод, видано 707 сертифікатів.  Позивачка  звільнилася з підприємства 01.04.1994 року, але земельну частку (пай) не отримала. КАТП  «Присамар*є»  неодноразово реформувалося, правонаступником підприємства  було СВК „Горлиця”, яке ліквідовано, та виключено з державного реєстру підприємств. В зв’язку з вищенаведеним, позивачка в своїй заяві просила суд визнати за нею право на земельний пай розміром 4,2 умовних кадастрових гектара вартістю 38 787 грн., зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію Дніпропетровської області затвердити розпорядження на виготовлення та видачу їй сертифікату на право на земельний пай розміром 4,2 умовних кадастрових гектара вартістю 38 787 грн.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала позовні вимоги повністю.

Представник позивачки ОСОБА_1 – ОСОБА_2  в повному обсязі, посилався на  підстави звернення до суду, викладені в позовній заяві, просив суд визнати за позивачкою право на земельний пай розміром 4,2 умовних кадастрових гектара вартістю 38 787 грн., зобов’язати Новомосковську районну державну адміністрацію  Дніпропетровської області затвердити розпорядження на виготовлення та видачу позивачці сертифікату на право на земельний пай розміром 4,2 умовних кадастрових гектара вартістю 38 787 грн.

Представник   Піщанської сільської ради Новомосковського району в судове засідання не з’явився про місце, дату і час розгляду справи належним чином повідомлений, в своїй заяві просить суд розглянути справу без його участі ас.58.

  Представник Новомосковської районної державної адміністрації Дніпропетровської області  в судове засідання не явився. Надав суду заяву про слухання справи без його участі ас.73.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги  підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні,  01.101992 року позивачка була прийнята тимчасово  на роботу  КАТП «Присамар*є» тимчасово, а з 21.12.1992 року на постійній основі, що підтверджується копією трудової книжки.

 30.12.1991 року рішенням виконкому Новомосковської районної ради народних депутатів № 539 зареєстрований статут КАТП «Присамар*є»,  згідно п.3 якого зазначено, що колективне підприємство створене на базі об’єднання майна фізичних осіб, які є власниками цього підприємства. Згідно п.28 Статуту КАТП  «Присамар*є»  – власниками підприємства є фізичні особи, для яких робота на підприємстві була основною, штатні спеціалісти та службовці апарату управління підприємства, а також інші особи, які входять до штату підприємства або його структурних підрозділів.

Суд приходить до переконання, що на підставі вищезазначених документів, позивачка стала   співвласником Колективного сільськогосподарського підприємства – КАТП «Присамар*є», була членом зазначеного підприємства.

  22 березня 1994 року КАТП  «Присамар*є»  був виданий державний акт на право колективної власності на землю ас.16.

 Позивачка звільнилася з підприємства 01.04.1994 року  за власним бажанням, що підтверджується копією трудової книжки на ас.9.

КАТП  «Присамар*є»  неодноразово реформувалося, правонаступник підприємства - СВК „Горлиця”, ліквідоване, що підтверджується відповідними довідками, копією ухвали Господарського суду та витягами з єдиного державного реєстру підприємств ас.54.

Згідно п.2 Указу Президента „Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям” від 08.08.1995 року право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства ..., згідно списку, прикладеного до державного акту на право колективної власності на землю.

Суд приходить до переконання, що позивачка  має права на отримання земельної частки (паю), оскільки, на момент отримання  КАТП  Державного акту на право колективної власності на землю, вона   з членом  зазначеного підприємства.

За діючим законодавством, члени колективного сільськогосподарського підприємства мають право, за рішенням загальних зборів, збільшувати кількість осіб, які мають право на отримання земельної частки (паю)  

 Як зазначалося вище, на момент отримання колективним сільськогосподарським підприємством Державного акту на право колективної власності на землю, позивачка ОСОБА_1  членом  зазначеного підприємства , а тому мала право на отримання земельного паю.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 10,60,88,213-215 ЦПК України, п.2 Указу Президента „Про порядок паювання земель, переданих в колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям” від 08.08.1995 року, суд,

в и р і ш и в:

      Позовну заяву ОСОБА_1 до  Піщанської  селищної ради Новомосковського району,  Новомосковської районної державної адміністрації про визнання права на земельний пай, задовольнити.

    Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право на земельний пай площею 4.2 умовних кадастрових гектара вартістю 38787 гривень.

     Зобов’язати Новомосковську райдержадміністрації виготовити та видати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 сертифікат на право на земельний пай  площею 4.2 умовних кадастрових гектара.

     На рішення суду може бути подана апеляційна скарга протягом 10 днів   про апеляційне оскарження.

            Суддя                         О.М.Соколянська

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація