Судове рішення #12646516

ЛАДИЖИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 2-а-1786/2010 рік


П  О  С  Т  А  Н  О  В  А

І  М  Е  Н  Е  М      У  К  Р  А  Ї  Н  И

01 грудня 2010 року                                                                       м. Ладижин

Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Сушко О.О., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області про зобов’язання здійснити перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю,  -  

В  С  Т  А  Н  О  В  И  В :

Позивач звернувся до суду з цим позовом, і просив визнати неправомірними дії відповідача щодо нарахування та виплати підвищення (доплати) до пенсії не у відповідності з вимогами ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов’язати відповідача здійснити з 01.04.2009 року по 01.10.2010 року перерахунок та виплатити підвищення (доплату) до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю, в розмірі однієї мінімальної заробітної плати та в подальшому проводити виплату даної доплати.

  Відповідач у визначений строк не надав суду своїх заперечень або заяви про визнання позову.

 Відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України справа розглядалася в порядку скороченого провадження одноособово суддею без проведення судового засідання та виклику сторін.

 Оцінивши повідомлені позивачем обставини та давши їм належну юридичну оцінку, вважаю, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

          Відповідно до ч. 2 ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, підвищуються у розмірах, встановлених частиною першою цієї статті, а згідно ч.1 даної статті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: - у зоні безумовного (обов'язкового) відселення - три мінімальні заробітні плати; - у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати; - у зоні посиленого радіоекологічного контролю - одна мінімальна заробітна плата.

          Дія ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині розмірів підвищення (доплати) до пенсії непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, була зупинена на 2007 рік Законом України «Про державний бюджет України на 2007 рік».

В подальшому рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року таке зупинення дії ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»   було визнано неконституційним.  

         Законом України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року, зокрема, були внесенні зміни до ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно з якою громадянам, які працюють на територіях  радіоактивного  забруднення, провадиться доплата в порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Однак, рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року зазначені зміни були визнані неконституційними і втратили чинність. У зв’язку з цим продовжила діяти попередня редакція ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

За таких обставин позивач має право на підвищення (доплату) до пенсії для непрацюючих пенсіонерів, які проживають в зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

         Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

        Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт який має вищу юридичну силу.

         Таким чином, з урахуванням викладеного вище, відмова відповідача у здійсненні перерахунку позивачеві підвищення (доплати) до пенсії, є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.

Відповідно до ст. 99-100 КАС України строк для звернення до адміністративного суду встановлений у шість місяців, а тому позовні вимоги підлягають розгляду та задоволенню лише за період з  12.05.2010 року.

           Позов в частині зобов’язання відповідача у подальшому (у майбутньому) робити перерахунок пенсії, призначеної позивачеві, у разі підвищення прожиткового мінімуму для відповідної категорії громадян, не підлягає задоволенню, оскільки суд не може наперед визнавати протиправність дій суб’єктів владних повноважень.

Відповідно до ч. 3 ст. 183-2  та ч. 1 ст. 256 КАС України постанова суду підлягає негайному виконанню відповідачем.  

На підставі ст. 19 Конституції України, ст. 39 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007 року № 6-рп/2007 та від 22.05.2008 року № 10-рп/2008,   керуючись ч. 4 ст. 9, ст. ст. 94, 99-100, 158-163, 1832, 256 КАС України, суд  –

П  О  С  Т  А  Н  О  В  И  В  :

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижин Вінницької області щодо нарахування та виплати пенсії ОСОБА_1 не у відповідності зі ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України м. Ладижин Вінницької області здійснити з 12.05.2010 року перерахунок підвищення (доплати) до пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст. 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за проживання на території підвищеного радіоактивного забруднення, встановивши її на рівні мінімальної заробітної плати, та виплатити різницю між перерахованою та фактично виплаченою пенсією.  

У задоволенні решти частини позову – відмовити.

Постанова суду підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржено протягом 10 днів після отримання її копії до Київського апеляційного адміністративного суду через Ладижинський міський суд.

         

           Суддя: (підпис)

З оригіналом вірно:

Суддя Ладижинського міського суду                                                  Сушко О.О.                                                                                                                                                                     

         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація