Справа № 2- о-131
2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої – судді Слободенюк Н.Є.,
при секретарі Пилипчук Ю.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Черняхові справу за заявою ОСОБА_1 з участю заінтересованої особи територіальної громади в особі Головинської селищної ради Черняхівського району про встановлення факту володіння житловим будинком на праві власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою, в якій просила встановити факт володіння на праві власності АДРЕСА_1, ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 посилаючись на те, що вона не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_1 на вказаний будинок, оскільки у спадкодавця відсутні правовстановлюючі документи на будинок.
Заявник ОСОБА_1 в судовому засіданні заяву підтримала з підстав наведених в заяві.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився. До суду надійшла заява з Головинської селищної ради, в якій висловлене клопотання про слухання справи у відсутності їх представника, а також стверджено, що заяву слід задовольнити.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника в судовому засіданні, суд заяву задовольняє із наступних підстав:
В судовому засіданні встановлено, що заявник у відповідності із свідоцтвом про народження (а.с.5) являється дочкою ОСОБА_2 та, в силу ст. 1261 ЦК України, спадкоємцем першої черги після її смерті, крім того 12 березня 2010 року спадкодавець заповіла їй свій будинок(а.с.7). Заповіт на час відкриття спадщини не змінений та не скасований. Заявник прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 шляхом подачі заяви про її прийняття до Черняхівської нотаріальної контори, що стверджується відповіддю нотаріуса Черняхівської державної нотаріальної контори № 542 від 03 грудня 2010 року(а.с. 20).
Встановлення факту володіння будинком на праві власності ОСОБА_2 в даному випадку їй необхідне для оформлення права на спадщину на АДРЕСА_1
Таке оформлення в позасудовому порядку неможливе тому що, із довідки БТІ № А-191 від 15 листопада 2010 року(а.с. 9) вбачається, що за ОСОБА_2 право власності на житловий АДРЕСА_1 не зареєстровано.
Згідно ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
У відповідності із п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5(із змінами, внесеними постановою від 25 травня 1998 року № 15) «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», факт володіння громадянином жилим будинком на праві власності встановлюється судом, якщо у заявника був правовстановлюючий документ на цей будинок, але його втрачено і немає можливості підтвердити наявність права власності не в судовому порядку.
Факт належності будинку ОСОБА_2 стверджується довідкою Головинської селищної ради № 912 від 17 листопада 2010 року (а.с.12), з якої вбачається, що згідно запису в погосподарській книзі сільської ради № 7, особовий рахунок № 533, ОСОБА_2 належить на праві власності АДРЕСА_1. У відповідності із техпаспортом будинок побудований у 1941 році.
Згідно довідки Головинської селищної ради (а.с.13), даний будинок не є самовільною забудовою та документи на будинок не збереглися.
З огляду на викладене суд приходить до висновку, що реєстрація будинку в по господарських книгах сільської ради свідчить про те, що на зазначений будинок його власник мала правоустановлюючі документи без яких реєстрація була б неможливою.
Реєстрація будинку проведена відповідно до діючого на той час законодавства, а тому суд визнає, що ОСОБА_2 за свого життя та на час відкриття спадщини, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1, володіла на праві власності АДРЕСА_1
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 60, 256-259 ЦПК України, суд, -
РІШИВ :
Встановити факт, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, володіла на праві приватної власності житловим АДРЕСА_1 Житомирської області, вартістю 26112(двадцять шість тисяч сто дваднацять) грн.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуюча-суддя: (підпис)Н.Є.Слободенюк
Копія: вірно
Суддя
- Номер: 2-о-131/2010
- Опис: про встановлення факту, що ма юридичне значення
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-131/2010
- Суд: Ружинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Слободенюк Наталія Євгенівна
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 06.12.2010
- Дата етапу: 16.12.2010