Справа № 2- о-73/09 р.
№ 2-о-5/10 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 березня 2010 року
Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючої – судді Слободенюк Н.Є.,
при секретарі Власюк В.В.,
з участю заявника ОСОБА_1.,
заінтересованої особи ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Черняхові справу за заявою ОСОБА_1 з участю заінтересованих осіб територіальної громади в особі Стиртівської сільської ради Черняхівського району, ОСОБА_2 про встановлення факту володіння житловим будинком на праві власності,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просив встановити факт володіння на праві власності АДРЕСА_1, ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що він не має можливості отримати свідоцтво про право на спадщину після смерті ОСОБА_3 на вказаний будинок, оскільки у спадкодавиці відсутні правовстановлюючі документи на будинок.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 заяву підтримав, з підстав наведених в ній, просив її задовольнити.
Представник заінтересованої особи в судове засідання не з'явився. До суду надійшла заява з Стиртівської сільської ради, в якій висловлене клопотання про слухання справи у відсутності їх представника, а також стверджено, що заяву слід задовольнити.
Заінтересована особа ОСОБА_2 в судовому засіданні ствердив, що спору про право на спадщину у нього із заявником немає і, він не заперечує проти встановлення даного факту.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення заявника, заінтересованої особи, суд заяву задовольняє із наступних підстав:
Згідно ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
У відповідності із п. 17 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5(із змінами, внесеними постановою від 25 травня 1998 року № 15) «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», факт володіння громадянином жилим будинком на праві власності встановлюється судом, якщо у заявника був правовстановлюючий документ на цей будинок, але його втрачено і немає можливості підтвердити наявність права власності не в судовому порядку.
Заявник у відповідності із свідоцтвом про народження (а.с.21), являється сином ОСОБА_3 У відповідності із заповітом, ОСОБА_3 заповіла АДРЕСА_1 (а.с.8) заявникові.
Встановлення факту володіння будинком на праві власності в даному випадку йому необхідне для оформлення права на спадщину на вказаний будинок.
Таке оформлення в позасудовому порядку неможливе тому що, із довідки БТІ № А-104 від 03.11.2009 року(а.с. 11) вбачається, що за ОСОБА_3 право власності на житловий АДРЕСА_1 не зареєстровано.
Факт належності будинку ОСОБА_3 стверджується довідкою Стиртівської сільської ради № 1014 від 18 листопада 2009 року (а.с.16), з якої вбачається, що згідно запису в погосподарській книзі сільської ради № 8, особовий рахунок НОМЕР_1 ОСОБА_3 належить на праві власності АДРЕСА_1. У відповідності із техпаспортом будинок побудований у 1950 році.
Згідно довідок Стиртівської сільської ради № 1013 від 18 листопада 2009року (а.с. 16) та № 1015 від 18 листопада 2009 року(а.с.18) даний будинок не є самовільною забудовою, та документи на підставі яких проводилась його реєстрація в сільській раді не збереглися і відновити їх неможливо. З огляду на викладене суд приходить до висновку, що реєстрація будинку в по господарських книгах сільської ради свідчить про те, що на зазначений будинок його власник мала правоустановлюючі документи без яких реєстрація була б неможливою.
Реєстрація будинку проведена відповідно до діючого на той час законодавства, а тому суд визнає, що ОСОБА_3 за свого життя та на час відкриття спадщини, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1, володіла на праві власності АДРЕСА_1.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 10, 11, 60, 256-259 ЦПК України, суд, -
РІШИВ :
Встановити факт, що ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, володіла на праві приватної власності житловим АДРЕСА_1 Житомирської області, вартістю 20034(двадцять дев’ять тисяч тридцять чотири) грн.
До суду може бути подано заяву про апеляційне оскарження рішення протягом десяти днів з дня його проголошення.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або у строк, встановлений для подачі такої заяви без попереднього її подання.
Головуюча-суддя: (підпис)Н.Є.Слободенюк
Копія: вірно
Суддя
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на цивільну справу (окреме провадження)
- Номер справи: 2-о-5/2010
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Слободенюк Наталія Євгенівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 07.10.2015
- Дата етапу: 07.10.2015