Справа №2-5102/10
У Х В А Л А
"03" грудня 2010 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва САВЛУК Т.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до АКІБ «УкрСиббанк» про визнання недійсним споживчого кредиту №11208597000 від 04 вересня 2007 року,
в с т а н о в и в:
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшла позовна заява ОСОБА_1 до АКІБ «УкрСиббанк» про визнання недійсним споживчого кредиту №11208597000 від 04 вересня 2007 року.
Вивчивши матеріали поданої заяви, вважаю, що подана заява має бути повернута заявнику, оскільки заяву від імені заявника подано особою, яка не має повноважень на ведення справи, що передбачено п.3 ч.3 ст.121 Цивільного процесуального кодексу України.
Відповідно до положень статті 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.
Відповідно до вимог ч.2 ст.42 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель працює навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.
Так, позовна заява від імені ОСОБА_1 подана до суду та підписана представником позивача ОСОБА_2, на підтвердження повноважень представника позивача надана незавірена ксерокопія довіреності від 07 вересня 2010 року, яка видана та підписана безпосередньо самим позивачем ОСОБА_1, при цьому зазначається, що ОСОБА_1 є директором Асоціації «Захисту прав власності».
В той же час, доказів, які мали свідчити про те, що позивач ОСОБА_1 працює на посаді директора Асоціації «Захисту прав власності» до позову додано не було, крім того, довіреність не може бути видана та посвідчена особою, яка безпосередньо уповноважує від свого імені здійснювати представництво своїх інтересів іншу особу.
Таким чином, за відсутності належним чином оформленої довіреності на право представляти інтереси позивача в суді, в тому числі підписувати та подавати до суду від її імені позовні заяви, суперечить положенням ч.2 ст.42 Цивільного процесуального кодексу України.
За нормами п.3 ч.3 ст.121 Цивільного процесуального кодексу України, подана неуповноваженим представником заява повертається заявнику.
Керуючись ч.2 ст.42, п.3 ч.3 ст.121 Цивільного процесуального кодексу України,
у х в а л и в:
Позовну заяву подану від імені ОСОБА_1 до АКІБ «УкрСиббанк» про визнання недійсним споживчого кредиту №11208597000 від 04 вересня 2007 року повернути заявнику.
Роз’яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва шляхом подання апеляційної скарги через Дніпровський районний суд міста Києва протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
С у д д я