Судове рішення #12642287

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й     СУД     В І Н Н И Ц Ь К О Ї    О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

Іменем України

03 листопада 2010р. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду  Вінницької   області   у   складі :   головуючого – судді Іванюка М.В, суддів Камзалова В.В. та Морозовського В.І, при секретарі Руденко О.М, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі м. Вінниці на постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 15 липня 2010р. у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі міста Вінниці про визнання дій неправомірними та зобов’язання щодо проведення перерахунку призначеної основної і додаткової пенсії, --  

В С Т А Н О В И Л А :

    ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі м. Вінниці та до Державного казначейства України про визнання неправомірними дій відповідачів щодо відмови у перерахунку пенсії, передбаченої ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії, постраждалому першої категорії  та інваліду другої групи. Просив зобов’язати відповідачів перерахувати йому з 01.02.2010р. призначену йому основну та додаткову пенсію згідно з положеннями ст.ст.49, 50, 54 зазначеного вище Закону, враховуючи те, що розмір належної йому пенсії не може бути нижчим восьми мінімальних пенсій за віком і що за цей же період йому має бути нарахована і виплачена щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком, яка згідно ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.    

    Постановою Замостянського районного суду від 15 липня 2010р. вказаний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі м. Вінниці було задоволено. У задоволенні вимог до Державного Казначейства України було відмовлено.

    Управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі м. Вінниці у своїй апеляційній скарзі просить вказане рішення скасувати і ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову. Вважає, що задовольняючи позов, суд порушив норми матеріального права.

    Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона  задоволенню не підлягає.

   

Справа № 22ц -5466 / 2010р.                                                                  Головуючий у першій інстанції Каленяк Р.А.

    Категорія 57                                                                                             Суддя –доповідач  Іванюк М.В.

Колегія суддів погоджується з висновком суду про те, що рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. було визнано неконституційними зміни, внесені п.28 розділу другого Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» до ст.ст. 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». З моменту ухвалення даного рішення Конституційним Судом України зазначені зміни до вказаних законодавчих актів втратили чинність і ст.ст. 50, 54 даного Закону стали діяти в їх попередній редакції.

Посилання апеляційної скарги на урядові постанови колегія суддів до уваги не приймає, так як вказаними підзаконними актами істотно звужується установлене Законом право позивача.  Посилання скарги на відсутність джерела фінансування цих виплат до уваги також не приймається, так як цим не може бути виправдано ігнорування Закону. Посилання апеляційної скарги на порушення судом норм матеріального права також до уваги не приймається, так як апелянт у скарзі наводить своє розуміння Закону, яке на думку колегії суддів викладено з перекрученням.

    Згідно ст. 54 Закону України «Про статус та соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пенсія стосовно інвалідів другої групи, віднесених до постраждалих першої категорії, не може бути меншою восьми мінімальних пенсій за віком, а додаткова пенсія згідно ст. 50 цього ж Закону встановлюється у розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком.

    Відповідно до ч.1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» мінімальна пенсія за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Тобто, доводи апеляційної скарги цих висновків суду першої інстанції не спростовують.

Допущене судом першої інстанції процесуальне порушення ( ухвалено постанову в порядку КАС України замість рішення в порядку ЦПК ) не вплинуло на правильність прийнятого рішення.

За таких обставин підстав для скасування чи зміни оскаржуваного рішення колегія суддів не вбачає.

На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 303, 304, 304 -1, 305 ч.2, 307ч.1 п.1,  308, 313, 314, 315, 317, 218 ЦПК України, колегія суддів, --

У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Замостянському районі м. Вінниці відхилити.

    Постанову Замостянського районного суду м. Вінниці від 15 липня 2010р. у даній справі залишити без змін.      

    Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

    Ухвала оскарженню не підлягає.

    Головуючий :

    Судді :

    З оригіналом вірно :                                          

       

     

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація