Судове рішення #12642281

А П Е Л Я Ц І Й Н И Й     СУД     В І Н Н И Ц Ь К О Ї    О Б Л А С Т І

У Х В А Л А

Іменем України

03 листопада 2010р. колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду  Вінницької   області   у   складі :   головуючого – судді Іванюка М.В, суддів Камзалова В.В. та Морозовського В.І, при секретарі Руденко О.М, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у м. Ладижині Вінницької області на рішення Ладижинського міського суду від 17 серпня 2010р. у справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у місті Ладижині про визнання дій неправомірними щодо перерахунку та виплати пенсії та зобов’язання щодо вчинення дій, --

В С Т А Н О В И Л А :

У своєму позові ОСОБА_1 зазначила, що отримує пенсію за віком і перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Ладижині. Після призначення пенсії вона  продовжила працювати і отримала додатковий страховий стаж.  

    ОСОБА_1 звернулася до відповідача з письмовою заявою про здійснення перерахунку пенсії з врахуванням страхового стажу та заробітної плати, отриманої після призначення їй пенсії, що передбачено ч.4 ст.42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

     У письмовій відмові від 02.08.2010р. відповідач зазначив, що перерахунок пенсії позивача здійснено із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2007 рік, а не за попередній 2009рік.

    Такі дії відповідача при перерахунку пенсії в 2010 році позивачка вважає неправомірними, такими, що суперечать ст.ст. 40, 42 ч.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також п.п. 3 п.11 Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. № 530.

    Тому просила визнати вказані дії відповідача неправомірними і зобов’язати його провести перерахунок пенсії із застосуванням показника заробітної плати (доходу) в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за попередній – 2009 рік та виплатити їй різницю між перерахованою та фактично сплаченою сумою пенсії.

   

Справа № 22ц -5320 / 2010р.                                                                  Головуючий у першій інстанції  Сушко О.О.

    Категорія  57                                                                                            Суддя –доповідач  Іванюк М.В.

Також просила зобов’язати відповідача з 01 серпня 2010р. перерахувати їй як особі, яка є потерпілою четвертої категорії внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, яка згідно ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» має бути рівною 15% прожиткового мінімуму. При цьому просила стягнути з відповідача 2861 грн. 81 коп. недоотриманої додаткової пенсії.

    Рішенням Ладижинського міського суду від 17 серпня 2010 року вказаний позов  було задоволено частково. Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України у м.Ладижині щодо застосування при здійсненні перерахунку пенсії позивача на 2010р.  показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, не за попередній – 2009 рік, а за 2007 рік.  

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України у місті Ладижині здійснити перерахунок пенсії позивачки з 01 серпня 2010р. із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за попередній – 2009 рік і виплатити позивачці різницю між перерахованою та фактично отриманою пенсією за вказаний період.

Також задоволено вимоги ОСОБА_1 про перерахунок додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю. Однак у стягненні з відповідача конкретної грошової суми позивачці було відмовлено.

Управління Пенсійного фонду України у м. Ладижині у своїй апеляційній скарзі просить вказане рішення скасувати і ухвалити нове рішення про повну відмову ОСОБА_1 у задоволенні її позовних вимог. Вважає, що суд, навіть частково задовольняючи позов, порушив норми матеріального права.

    Дослідивши матеріали справи, перевіривши законність і обгрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона задоволенню не підлягає з таких підстав :

    Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції правильно виходив з того, що відповідно до положень ст.ст. 40 ч.1,  42 ч.4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також п.п. 3 п.11 Постанови КМ України від 28.05.2008р. «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян»  при перерахунку позивачу пенсії мав бути застосований показник середньої заробітної плати за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії ( тобто у даному випадку це має бути не 2007 –й, а 2009 рік).

    Апеляційна скарга не містить зрозумілих доводів, з яких вбачалося б, що зазначене рішення суду першої інстанції є незаконним. Після рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008р. зміни до положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які обмежували відповідні нарахування, визнані неконституційними та втратили чинність.  Посилання апелянта на підзаконні акти до уваги не приймаються, так як цими актами не може бути звужено установлене законом право позивача.

    Колегія суддів погоджується з висновком суду про те, що рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008р. було визнано неконституційними зміни, внесені п.28 розділу другого Закону України "Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" до ст.51 Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". З моменту ухвалення даного рішення Конституційним Судом України зазначені зміни до вказаних законодавчих актів втратили чинність і ст.51 даного Закону стала діяти в її попередній редакції.

Посилання апеляційної скарги на те, що зазначені питання мають бути врегульовані урядовими постановами, колегія суддів до уваги не приймає, так як вказаними підзаконними актами істотно звужується установлене Законом право позивача.

    Норми матеріального і процесуального права судом застосовані правильно.

    За таких обставин підстав для скасування чи зміни оскаржуваного рішення не вбачається.

    На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 303, 304, 304 -1, 305 ч.2, 307 ч.1 п.1, 308, 313, 314, 315, 317, 218 ЦПК України, колегія суддів, --

 

У Х В А Л И Л А :

    Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у місті Ладижині Вінницької області відхилити.

    Рішення Ладижинського міського суду від 17 серпня 2010р. у даній справі залишити без змін.

    Стягнути з управління Пенсійного фонду України у м. Ладижині Вінницької області 37 грн. на користь держави у відшкодування витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду апеляційної скарги (реквізити для сплати : одержувач - Державний бюджет м. Вінниці 22050002, код ЄДРПОУ 34701167,  р/р 31214263700002 ;  Банк ГУДКУ у Вінницькій області, МФО 802015 ККД 22050002 ).  

    Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.

    Ухвала оскарженню не підлягає.

    Головуючий :

    Судді :

    З оригіналом вірно :

   

   

     

       

     

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація