Судове рішення #12641352

                                                                             Справа № 2-487/2010р.

 У Х В А Л А

І М Е Н Е  М      У К Р А Ї Н И

   

 29 вересня 2010 року          Корюківський районний суд Чернігівської області у складі:

головуючого – судді Кутового Ю.С.,

при секретарі – Лашко Л.І.,

представника позивача – ОСОБА_1

представника відповідача – Іваненко С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Корюківка в приміщенні суду справу за позовом ОСОБА_3 до УПФУ в Корюківському районі про стягнення щомісячної соціальної допомоги згідно ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», -

в с т а н о в и в:

Позивачка звернулась до суду з цим позовом в якому просить визнати неправомірною бездіяльність УПФУ в Корюківському районі щодо не нарахування їй щомісячної доплати до пенсії, як дитині війни відповідно до вимог ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» за періоди з 19 січня 2006 року по 31 грудня 2006 року; з 09 липня по 31 грудня 2007 року; з 22 травня 2008 року по теперішній час та зобов’язати УПФУ в Корюківському районі здійснити їй перерахунок та виплатити щомісячну доплату до пенсії за вищевказані періоди, а також зобов’язати відповідача здійснити нарахування та виплату щомісячної доплати до пенсії з 01 січня 2010 року в подальшому виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком встановленої ч.1 ст. 28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Представник позивача у судовому засіданні наполягала на продовженні розгляду справи в порядку цивільного судочинства, посилаючись на вимоги ЗУ «Про судоустрій та статус суддів».

Представник відповідача у судовому засіданні вказав на необхідність закриття провадження у справі, посилаючись на відповідне рішення Конституційного Суду України.

Суд, вислухавши сторони, вивчивши матеріали справи вважає за необхідне провадження в справі закрити за наступних підстав.

Рішенням Конституційного Суду України  від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами “ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI, а саме:

– пункту 2 розділу І: „Пункт 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35–37, ст. 446) виключити“;

– пункту 2 розділу ІІ: „Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим Законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюватимуть їх розгляд у порядку цивільного судочинства “.

Визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), пункт 2 частини першої статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в редакції Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами “ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI.

Положення Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами“ від 18 лютого 2010 року № 1691–VI та Цивільного процесуального кодексу України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

            Стаття 17 КАС України передбачає, що компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ поширюється на спори фізичних  чи  юридичних  осіб  із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів
чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що провадження в даній справі було відкрито, але згідно рішення Конституційного Суду України  від 9 вересня 2010 року № 19-рп/2010 позивач повинен звернутися до суду в порядку адміністративного судочинства, так як звернення в порядку позовного провадження визнано неконституційним.

Відповідно до ст. 205 ч.1 п. 1 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

За таких підстав провадження по справі підлягає закриттю.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 205, 210  ЦПК України, суд,-

         

                                                   УХВАЛИВ:

Провадження в справі за позовною заявою ОСОБА_3  до УПФУ в Корюківському районі про стягнення щомісячної соціальної допомоги згідно ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» - закрити.

Повернути ОСОБА_3 37 (тридцять сім) грн. 00 коп. витрат понесених останньою на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи згідно квитанції.

    Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Чернігівської області протягом п’яти днів з дня її проголошення.

 

Суддя                                                  Кутовий Ю.С.                                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація