Судове рішення #12641191

                                                                                                                                                  Справа № 2-1566 /2010 року                                                                

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

         22 грудня 2010 року            Козелецький районний суд Чернігівської області в складі  :

        головуючого             Іванюка Т.І.,

        при секретарі            Дідовець М.І.

       

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козелець Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Берлозівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності по закону на спадкове майно,-

В С Т А Н О В И В:

        до суду з позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно, що розташоване в АДРЕСА_1 до Берлозівської сільської ради  звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер їхній чоловік та батько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з 1/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою : АДРЕСА_1. Вступивши в управління спадковим майном позивачі  не можуть отримати свідоцтво про право власності, так як за померлим ОСОБА_3 не було зареєстровано право власності на 1/3 частину житлового будинку. Тому просять, так як вони являються єдиними спадкоємцями, визнати за ними право власності на 1/3 частину  домоволодіння  розміщеного АДРЕСА_1.

      Позивачі у судове засідання не з’явились, при цьому подали до суду письмову заяву про розгляд справи у їх відсутності. Позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

      Представник відповідача в судове засідання не з’явився, але подав письмову заяву про визнання позову і клопотання  розглядати справу за його відсутністю.

      У зв’язку з неявкою сторін у судове засідання, суд розглянув справу на підставі ч. 2 ст. 197 ЦПК України.

           Як установлено в судовому засіданні в АДРЕСА_1 проживали ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6. Кожен з них був власником 1/3 частини вказаного домоволодіння. ІНФОРМАЦІЯ_2 року помер  батько позивачів ОСОБА_4. Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з 1/3 частини житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_2. Дружина померлого ОСОБА_5, та його син ОСОБА_6 проживаючи зі спадкодавцем на день його смерті прийняли спадщину, але не оформили належним чином своїх спадкових прав. ІНФОРМАЦІЯ_3 року померла ОСОБА_5. Після її смерті відкрилась спадщина, яка складається з Ѕ  частини житлового будинку з надвірними будівлями, що розташований за адресою: АДРЕСА_2. Спадщину після смерті ОСОБА_5 прийняв син спадкодавця ОСОБА_7, а ОСОБА_6 відмовився прийняти спадщину після смерті матері, про що подав письмову заяву.

 В бюро технічної інвентаризації житловий будинок загальна вартість якого з надвірними будівлями, складає 285 173 грн. на право власності не зареєстрований.

       ОСОБА_8 має право на Ѕ частку домоволодіння як співвласник майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя та 1/8 частку домоволодіння як спадкоємець першої черги після смерті чоловіка ОСОБА_9.

        ОСОБА_9  має право на 3/8 частки домоволодіння як спадкоємець першої черги після смерті батька ОСОБА_9.

        ОСОБА_8 та ОСОБА_9 прийняли спадщину і фактично вступили в управління спадковим майном, але оформити дане нерухоме майно не можуть у зв’язку із відсутністю на нього правовстановлюючого документа

      Дослідивши усі докази, суд вважає що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки достовірно встановлено, що ОСОБА_8 та ОСОБА_9, як єдині спадкоємці першої черги мають право у набуття у власність   домоволодіння, так як прийняли спадщину і фактично вступили в управління спадковим майном.

         Відповідач визнав позов, а отже суд вважає за необхідне його задовольнити відповідно до ст.174 ч.4 ЦПК України, яка передбачає, що у разі визнання позову відповідачем суд, за наявності для того підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

      Керуючись ст.ст.60, 130, 174, 212, 215, 223 ч.1, 294 ч. 1, 295 ч. 4 ЦПК України та ст. ст. 328, 331, 1233, 1234, 1268, 1296 ЦК України, ст.. ст.. 60, 70 СК України, суд –                                                                              

                                                       

В И Р І Ш И В:

    Позов ОСОБА_8 та ОСОБА_9 до Новошляхівської сільської ради Козелецького району Чернігівської області про визнання права власності на нерухоме майно       з а д о в о л ь н и т и.

    Визнати за ОСОБА_10 та ОСОБА_11 в рівних частках  право власності на незареєстровану 1/3 частину домоволодіння, що  розміщене за  адресою: Чернігівська область АДРЕСА_1.

     

      Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається до Чернігівського апеляційного суду через Козелецький районний суд.

     Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація