Справа №2-4427/ 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 листопада 2007 року Краснодонський міськрайонний суд Луганської області в складі:
головуючого судді - Смирнова В.В.., при секретарі - Рамусь М.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Краснодона цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області про встановлення факту захворювання на виробництві та визнання акту про нещасний випадок дійсним,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом до Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області про встановлення факту захворювання на виробництві та визнання акту про нещасний випадок дійсним.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач вказав, що працював у вугільній промисловості з 01 серпня 1990 року по 13 травня 1996 року, а саме на шахті "Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" з 26 червня 1973 року та до 31 січня 2007 року.
29 серпня 1990 року в період роботи позивача на ш.« Суходільська - Східна » з ним стався нещасний випадок - в час пориву цепі забойного конвеєра СІ-202 він був травмований, а саме - травмувало голено стоп правої ноги .
За фактом нещасного випадку було складено акт за № 169 від 30 серпня 1990 року форми Н-1, який на теперішній час не відповідає вимогам нового положення про розслідування нещасного випадку на виробництві, в зв'язку з чим Фондом ССНВ було відмовлено в призначенні регресних виплат і виявлені наступні порушення в акті, а саме: відсутня розшифровка ім"я та по батькові особи яка затвердила акт, не проставлені коди, пункт №9 не заповнений, не повністю заповнені пункти 11.3,13, у пункті №14 відсутня розшифровка ім"я та по батькові , а також адреса свідка нещасного випадку, не повністю заповнені пункти 15-15.6, у пункті 15.2 діагноз потерпілого заповнено іншим почерком, у кінці акту відсутні розшифровки підписів начальника цеху, та бухгалтера, відсутня дата заповнення пункту №15, в зв'язку з чим позивачу по справі відмовляють у виплаті послідуючих регресних сум. Встановлення факту нещасного випадку, що мав місце 29 серпня 1990 року та визнання акта №169 про нещасний випадок на підприємстві дійсним, необхідно для вирішення питання про продовження виплат регресних сум.
В судове засідання позивач надав заяву з проханням розглянути справу у його відсутність та задовольнити у повному обсязі заявлені позовні вимоги.
Представник відповідача - Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання України в м. Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області - Масюта Є..В. ., чиї повноваження по справі підтверджені довіреністю , у судовому засіданні проти задоволення позову не заперечувала.
Представник заінтересованої особи шахти "Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" - у судове засідання надав заяву з проханням розглянути справу у його відсутність ,проти задоволення вимог позовної заяви не заперечує.
Суд, дослідивши матеріали справи, вивчивши докази, що були зібрані за цією справою, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Позивачем подано заяву про встановлення факту, що має юридичне значення, чинним законодавством не передбачено іншого порядку його встановлення, позивач не має іншої можливості одержати підтвердження наявності факту нещасного випадку, встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.
Відповідно до записів в трудовій книжці позивача, він з працював на шахті « Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" .
З акта про нещасний випадок №169 від 30 серпня 1990 року форми Н-1 вбачається, що з позивачем по справі на шахті « Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" стався нещасний випадок - а саме - травмувало голено стоп правої ноги .
Відповідно до Прикінцевих Положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництв та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» (далі - Закон) до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
Для розгляду справ про страхові виплати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків подаються: акт розслідування нещасного випадку або акт розслідування професійного захворювання за встановленими формами та (або) висновок МСЕК про ступінь втрати професійної працездатності застрахованного (ст.35 Закону).
Тобто, за діючим законодавством, для встановлення страхових виплат до Фонду соціального страхування заінтересована особа повинна надати за вибором - акт розслідування нещасного випадку або висновок МСЕК. Вказаною організацією було встановлено ступінь втрати працездатності потерпілому і визначена у відсотках професійна працездатність, яку мав потерпілий до ушкодження здоров'я. МСЕК встановила обмеження рівня життєдіяльності потерпілого, визначила професію, з якою пов'язане ушкодження здоров'я, причину, час настання ушкодженням здоров'я.
Огляд потерпілого (відповідно до ст.30 Закону) проводиться МСЕК за умови подання акта про нещасний випадок на виробництві, акта розслідування професійного захворювання за встановленими формами.
Відповідачами по справі не заперечується правомірність, законність видачі вказаної довідки чи акта про нещасний випадок і той факт, що документи, на підставі яких позивачу по справі було встановлено виплату страхових сум, оформлені в порядку вимог законодавства, що діяло на час настання страхового випадку.
Відповідно до ст.5 ч.4 Цивільного кодексу України у випадку, якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, що втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
З огляду на вищевикладене, враховуючи також ту обставину, що відповідачі по справі проти задоволення позову не заперечують, суд дійшов висновку про необхідність задовольнити заявлений позов в повному обсязі.
Керуючись ст.5 ч.4 Цивільного кодексу України, ст. 30, 35, Прикінцевими Положеннями Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництв та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», ст.ст.10, 15, 79,84, 88,208,213,223,256 ЦПК України,
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до Відділення виконавчої Дирекції Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і профзахворювання України в м.Краснодоні та Краснодонському районі Луганської області про встановлення факту захворювання на виробництві та визнання акту про нещасний випадок дійсним - задовольнити в повному обсязі.
Встановити факт нещасного випадку на виробництві , що мав місце 29 серпня 1990 року що стався при виконанні робіт на шахті « Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" з ОСОБА_1.
Визнати акт №169 від 30 серпня 1990 року форми Н-1 про нещасний випадок на підприємстві шахти « Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" , що стався з ОСОБА_1 при виконанні підземних робіт на шахті « Суходільська - Східна " ВАТ "Краснодонвугілля" - дійсним.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Луганської області через Краснодонський міськрайонний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення, або апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Суддя: В.В.Смирнов