Справа № 2-о-773/2010 рік
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2010 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого – судді Горбачової Ю.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мелітополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ :
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить розірвати шлюб з відповідачем, який було зареєстровано 05 березня 1983 року у Терновському ЗАГСі Слободзейського району Молдавської РСР, актовий запис № 12, посилаючись, на те, що спільне життя з відповідачем не склалося з причини відсутності порозуміння, частих сварок та зловживання відповідачем спиртними напоями. Добровільно відповідач розірвати шлюб не бажає. Позивачка вважає, що сім'я розпалась остаточно, оскільки шлюбні відносини між ними фактично припинені з січня 2001 року, з того ж часу спільне господарство не ведуть. Від шлюбу мають двох дітей, які на даний час є повнолітніми. Позивачка просить судові витрати стягнути з відповідача.
Позивачка в судове засідання не з’явилася, надавши суду заяву про розгляд справи за її відсутності, на позові наполягає, просить після розірвання шлюбу залишити за собою прізвище «ОСОБА_1».
Відповідач в судове засідання повторно не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
За таких обставин суд вважає за можливе на підставі ч.4 ст. 169 ЦПК України розглянути справу заочно.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Сторони перебувають у шлюбі, який зареєстровано 05 березня 1983 року Терновським сільбюро ЗАГС Слободзейського району МРСР, актовий запис № 12. Від шлюбу мають двох дітей, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які на даний час є повнолітніми.
З січня 2001 року сторони фактично припинили шлюбні стосунки, разом не проживають, спільне господарство не ведуть. Сім’я розпалася з причини відсутності порозуміння між подружжям, часто виникаючих сварок, внаслідок зловживання відповідачем спиртними напоями. Позивачка вважає, що сім'я розпалась остаточно та подальше сумісне проживання з відповідачем є неможливим.
Таким чином, судом встановлено, що родина розпалася остаточно і подальше спільне життя сторін і збереження родини є неможливим, тому шлюб необхідно розірвати.
Крім того, з відповідача підлягають стягненню на користь позивачки, судові витрати, сплачені нею при зверненні до суду, а саме: судовий збір в сумі 8 грн. 50 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн., а всього загальну суму 38 грн. 50 коп.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 212, 215 ЦПК України, ст. ст. 110-114 СК України, суд
ВИРІШИВ:
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженкою с. Коршунівка Пичаївського району Тамбовської області, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженцем с. Терновка Слободзейського району Молдавської РСР, зареєстрований 05 березня 1983 року Терновським сільбюро ЗАГС Слободзейського району Молдавської РСР, актовий запис № 12.
Прізвища сторін після розірвання шлюбу залишити без змін.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця с. Терновка Слободзейського району Молдавської РСР, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 38 (тридцять вісім) грн. 50 коп.
На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем протягом 10 днів з дня отримання його копії.
СУДДЯ: