Справа 2-а-1534/10рік
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 листопада 2010 року Ямпільський райсуд
Сумської області
Суддя Ямпільського райсуду, Сумської області СелезньоваВ.І. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі про нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни» за 2009 рік в сумі 1225,20 грн. та поновлення пропущеного строку звернення до суду, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка , ОСОБА_2 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Ямпільському районі Сумської області, в якому просить суд зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй , як «дитині війни», недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу ( або доплату до пенсії) за 2009 рік в сумі 1225,20 грив. Свої вимоги позивачка обґрунтовує тим, що вона є «дитиною війни» та відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 1 січня 2009 року повинна виплачуватися щомісячна державна соціальна допомога в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком , з урахуванням положень ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», але він в 2009 році отримував лише 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Також просить поновити пропущений строк звернення до суду, оскільки пропустила його з поважних причин.
Відповідач надав до суду заперечення, в якому позов не визнає, та зазначив, що позивач дійсно є «дитиною війни» і має право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги , як «дитина війни», відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни». В той же час зазначеним законом передбачено, що фінансування виплат по даному Закону проводиться із Державного бюджету України. Органи Пенсійного фонду України, відповідно до ст. 6,19 Конституції України, повинні діяти на підставі своїх повноважень та відповідно до Законів України , ніхто не може бути вимушений робити те , що не передбачено законодавством. Після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України від 22.05.08 № 10-рп/2008рік, постановою КМ України від 28.05.08 р. №530(п.8) встановлено ,що «дітям війни» до пенсії проводиться підвищення в такому розмірі : з 01.01.2009 р. -49грн.80коп. щомісячно, які позивач і отримав. Вважає, що управління ПФУ в Ямпільському районі діяло на підставі діючого законодавства та не допускало порушення прав людини.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що позов підлягає задоволенню виходячи з наступного:
Спірні правовідносини, що склалися між сторонами регулюються Конституцією України, Законом України « Про соціальний захист дітей війни» , Законом України « Про Державний бюджет України на 2009рік», Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 рік, Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 року.
Позивач має статус «дитини війни», що підтверджується пенсійним посвідченням (а.с.5).
Відповідно до ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", «дітям війни» пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.
Статтею 64 Конституції України передбачено , що конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені , крім випадків , передбачених Конституцією України.
Згідно довідки УПФ України в Ямпільському районі, позивачу у 2009 році здійснювалася виплата державної соціальної допомоги, як «дитині війни» у розмірі 10 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто, нарахування та виплата позивачу вказаних доплат проводилася в розмірах менших , ніж визначено вказаним законом.
Законом України «Про Державний бюджет на 2009 рік» , дію ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» не зупинено. Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (у редакції від 18.11.2004, чинній у 2009 році), «дітям війни» пенсія або щомісячне грошове довічне утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30%мінімальної пенсії за віком.
Стаття 71 Закону України « Про Державний бюджет України на 2009 рік» Кабінету Міністрів України надало право у 2009 році встановити розміри соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбаченими за відповідними бюджетними програмами.
Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати. Відповідно її дія не поширюється на спірні відносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно з Законом України « Про соціальний захист дітей війни» залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.
Отже, нарахування та виплата у 2009 році «дітям війни» підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до ст.6 Закону України « Про соціальний захист дітей війни»
Приймаючи до уваги , вік позивачки, її матеріальне становище, а також необізнаність з діючим законодавством, вважаю за можливе визнати причину пропуску звернення до суду поважною і поновити його.
Керуючись ст.64 Конституції України, ст.3,6,7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», Законом України «Про державний бюджет України на 2009 рік», ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», Рішенням Конституційного суду України від 22.05.08 р. №10-рп/2008 рік, ст.6-14, 69-71, 99-102,158-163, 183-2 КАС України , -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити .
Поновити пропущений строк для звернення до суду.
Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі Сумської області .
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Ямпільському районі Сумської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_2 з підвищенням на 30 % мінімальної пенсії за віком , з розміру встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та провести виплати несплачених сум за період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року включно з урахуванням виплачених сум.
Стягнутим з Державного бюджету України на користь ОСОБА_2 витрати зі сплати судового збору в розмірі 3грн40коп.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ямпільський райсуд Сумської області протягом 10 днів з дня її проголошення.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв’язку з тим , що суд вирішив питання про їх права ,свободи ,інтереси та обов’язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою , яка брала участь у справі , обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя В.І.Селезньова
- Номер:
- Опис: пенсія
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-1534/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Селезньова Валентина Іванівна
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 19.10.2010
- Дата етапу: 19.10.2010