Копія
Справа № 2-2826-10
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 грудня 2010 року м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Резнік Ю.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Дмитрушківської сільської ради, приватного сільськогосподарського підприємства «Дмитрушки» про визнання недійсним рішення сільської ради, -
В С Т А Н О В И В :
В грудні 2010 року позивач ОСОБА_1 звернулася до Уманського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до Дмитрушківської сільської ради, приватного сільськогосподарського підприємства «Дмитрушки». В позові вона просить суд : - «…1. Визнати недійсним рішення Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області від 19 квітня 2010 року в частині де мене ОСОБА_1 виключено зі списків для отримання земельної ділянки ( паю)..»;
- «… 2. Визнати, що я ОСОБА_1 дійсно працювала і була членом КСПП «Дмитрушки» з 01.09.1997 по 02.11.2000 року..»;
- « ..3. Зобов’язати Дмитрушківську сільську раду Уманського району Черкаської області надати мені ОСОБА_1 в приватну власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Дмитрушківської сільської ради..».
Відповідно до ст.. 3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Згідно з положеннями ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004 року № 7 ( з наступними змінами та доповненнями) спори щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин відносяться до компетенції адміністративних судів
Відповідно до п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України, суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.
Беручи до уваги викладене суддя вбачає підстави для відмову відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Дмитрушківської сільської ради, приватного сільськогосподарського підприємства «Дмитрушки» : в частині позовної заяви що стосується позовних вимог 1. та 3. - «…1. Визнати недійсним рішення Дмитрушківської сільської ради Уманського району Черкаської області від 19 квітня 2010 року в частині де мене ОСОБА_1 виключено зі списків для отримання земельної ділянки ( паю)..», «..3. Зобов’язати Дмитрушківську сільську раду Уманського району Черкаської області надати мені ОСОБА_1 в приватну власність земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства в адміністративних межах Дмитрушківської сільської ради..» - оскільки позовна заява в цій частині не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, що стосується позовних вимог 2. - «… 2. Визнати, що я ОСОБА_1 дійсно працювала і була членом КСПП «Дмитрушки» з 01.09.1997 по 02.11.2000 року..», то розгляд вказаної категорії питань, взагалі не належать до компетенції суду і є виключною компетенцією загальних зборів КСП, діяльність якого врегульована ЗУ «Про колективне сільськогосподарське підприємство».
Керуючись п.1 ч.2 ст. 122 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження у справі за її позовом до Дмитрушківської сільської ради, приватного сільськогосподарського підприємства «Дмитрушки» про визнання недійсним рішення сільської ради.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. У разі якщо ухвалу було постановлено без учать особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя підпис Резнік Ю.В.
З оригіналом вірно:
Суддя: Секретар: