У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 грудня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у складі:
Головуючого, судді Руснак А.П.
Суддів Адаменко О.Г.
Кірюхіної М.А.
При секретарі Бініашвілі Б.Ш.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сімферополі цивільну справу за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про витребування майна з чужого незаконного володіння, за апеляційною скаргою ОСОБА_5 на ухвалу Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 вересня 2010 року про відмову у забезпеченні позову,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_5 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_6 про витребування з чужого незаконного володіння майна на загальну суму 61635 грн.
На забезпечення свого позову ОСОБА_5 просить накласти арешт на належний відповідачу будинок АДРЕСА_1.
Ухвалою Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 вересня 2010 року у задоволенні заяви ОСОБА_5 про забезпечення позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_5 просить скасувати ухвалу і прийняти рішення про задоволення її заяви про забезпечення позову, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може утруднити виконання рішення суду.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга є необґрунтованою і не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи ОСОБА_5 у забезпеченні її позову до ОСОБА_6 про витребування майна з чужого незаконного володіння, суд першої інстанції виходив з того, що позивач не довела, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання рішення суду, а майно, на яке позивач просить накласти арешт, не є предметом позовних вимог.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду, оскільки він відповідає обставинам справи і вимогам закону.
Згідно з частиною 3 ст. 151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Конкретні види забезпечення позову встановлені частиною 1 ст. 152 ЦПК України, у тому числі накладання арешту на майно, що належить відповідачеві і знаходиться у нього або в інших осіб.
Згідно з частиною 3 цієї ж статті види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позовними вимогами.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_5 просить витребувати з незаконного володіння відповідача належне їй майно загальною вартістю 61635 грн., яке залишилось в будинку № АДРЕСА_1. Будь-яких доказів на підтвердження того, що спірне майно на момент пред’явлення позову відсутнє або пошкоджено, позивач не надала. Отже, забезпечення позову про витребування майна з чужого незаконного володіння може бути здійснено шляхом накладення арешту на спірне майно, а не на інше належне відповідачу майно, вартість якого значно перебільшує ціну позову.
За таких обставин суд першої інстанції обґрунтовано відмовив у задоволенні заяви ОСОБА_5 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на належний відповідачу житловий будинок.
З огляду на зазначене, відповідно до вимог пункту 1 ст. 312 ЦПК України, колегія суддів відхиляє апеляційну скаргу і залишає ухвалу без змін, як таку, що постановлена з додержанням вимог закону.
На підставі викладеного, керуючись статтями 303, 304, 307, пунктом 1 ст. 312, ст. ст. 313, 314, 315, 317 Цивільного процесуального кодексу України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_5 відхилити.
Ухвалу Бахчисарайського районного суду Автономної Республіки Крим від 16 вересня 2010 року про відмову у забезпеченні позову залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді: