Справа №2-1335 за 2010 р .
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ копія
17 листопада 2010 року Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого – судді Потоцького В.В.,
при секретарі Олійник Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Переяслав-Хмельницький справу за позовом ОСОБА_1 до Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району, третя особа: Переяслав-Хмельницьке БТІ, про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить встановити факт володіння житловим АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на спадкове майно у вигляді вказаного жилого будинку після смерті ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на те, що вона є спадкоємцем померлого за заповітом. Позивач прийняла спадщину, постійно проживаючи разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, але із-за відсутності свідоцтва про право власності на будинок оформити спадщину після смерті батька у вигляді вказаного будинковолодіння позивач не може і вирішити дане питання в позасудовому порядку неможливо.
Представник позивача ОСОБА_3 в судовому засіданні позов підтримала і просила його задовольнити.
Представник Сомководолинської сільської ради Переяслав-Хмельницького району в судове засідання не з`явився, подав суду заяву, в якій просить слухати справу без участі представника, позов визнає, просить його задовольнити.
Представник третьої особи в судове засідання не з`явився, про місце і час слухання справи повідомлений належним чином.
Суд вважає, що позов підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_1 є спадкоємцем померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 за заповітом. Після смерті останнього відкрилася спадщина у вигляді АДРЕСА_1. Позивач, як спадкоємець, прийняла спадщину відповідно до ч.3 ст.1268, постійно проживаючи разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, про що свідчить довідка Помоклівської сільської ради Переяслав-Хмельницького району за №602, але у видачі Свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок їй було відмовлено, так як померлий за життя не провів державної реєстрації свого права власності на будинок.
Проте, спірне господарство відносилося до категорії колгоспного двору, а тому реєстрація права власності відбувалася в погосподарській книзі. В подальшому за життя ОСОБА_2 свідоцтво про своє право власності на будинок не оформляв. При таких обставинах, оформити спадщину після смерті батька позивач не може і встановити даний факт в позасудовому порядку неможливо.
Спірний будинок не взятий на облік як безхазяйне майно.
Відповідно до довідки Помоклівської сільської ради від 14.07.2010 року за №231 згідно записів по господарської книги №1 особового рахунку №2 за ОСОБА_2 рахується житловий АДРЕСА_1.
Вказані обставини підтверджуються свідоцтвом про смерть, довідками Помоклівської сільської ради, копією заповіту, відмовою у вчиненні нотаріальної дії, рішенням реєстратора про відмову в реєстрації, технічною документацією на будинок.
Отже, суд на підставі ст.256 ЦПК України встановлює факт, що має юридичне значення – володіння житловим АДРЕСА_1 померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2. При таких обставинах, за ОСОБА_1 необхідно визнати право на спадщину у вигляді спірного будинковолодіння.
На підставі ст.ст. 328; 1268-1270 ЦК України, керуючись ст.ст.10; 11; 60; 213; 214; 215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на спадщину - жилий АДРЕСА_1 Київської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя (підпис)
З оригіналом згідно.
СУДДЯ: