Судове рішення #12629825

                                                                                                                       

                                                                                                                               Справа № 2-2090/10

                                                                                                                                                                                                                                                   

ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

іменем  України

       22.12.2010 р.                                 Красноперекопський міськрайонний суд АР Крим в складі:

                                                              головуючого судді                                    Литвиненко В.П.,

                                                              при секретарі                                              Григоренко В.М.,  

 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Красноперекопську справу за позовом  комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Красноперекопської міської Ради до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що  втратили право користування житловим приміщенням,  

В С Т А Н О В И В:

         Позивач – КП «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Красноперекопської міської Ради  звернулося з позовом до суду до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання їх такими, що  втратили право користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що відповідачі зареєстровані в АДРЕСА_1  в  гуртожитку комунального типу в м. Красноперекопську. З лютого  2004 року, без поважних причин не проживають на даній житловій площі, не сплачують за комунальні послуги, місцезнаходження їх не відомо.  

       У судовому засіданні представник позивача  підтримала вимоги позову і наполягає на їх задоволенні.

       Відповідачі в судове засідання не з'явилися, у відповідності до п.3 ст. 76 ЦПК України,  належно повідомлені.  

       Суд, вислухавши  представника позивача, свідків, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.

       Так, будинок АДРЕСА_1,  – переданий на баланс коммунального підприємства «ЖЕО» з 01.02.2004 року (а.с. 7).

        Відповідно  довідки КП ЖЕО, адресних довідок АБ ГУ МВС – ОСОБА_3 та ОСОБА_2 зареєстровані за адресою:  м. АДРЕСА_1.

         Свідок ОСОБА_4 показала суду, що з моменту передачі будинку на баланс вона працює комендантом, з лютого 2004 року ОСОБА_2 та її син ОСОБА_3 там не проживали.

         Свідок  ОСОБА_1  показав суду, що у 2001 році він з сім’єю заселився у гуртожиток, займав секцію з кімнати №101 по 108, зробив ремонт, оскільки там не було ні вікон ні дверей, і ніхто там не проживав. В ціх кімнатах проживає з сім’єю по наступний час,  ОСОБА_2 і ОСОБА_3 не знає,   жодного разу їх бачив.

         Згідно актів від 08.11.2005року, 22.01.2009 року, 12.10.2010 року відповідачі  з лютого  2004 року не проживають в гуртожитку, в кімнаті № 106 проживає сім’я ОСОБА_1 (а.с. 8-10)

         Відповідно до ст. 65 ЖК України, право на житлову площу породжує не наявність прописки (реєстрації), а факт постійного мешкання особи на цій площі. Тимчасова відсутність особи не несе яких-небудь правових наслідків. Проте у разі відсутності особи понад 6 місяців без поважних причин в закріпленому за ним житловим приміщенням, окрім випадків, прямо передбачених ст.71 ЖК України, особа може бути визнана такою, що втратила право на житлове приміщення. Враховуючи статус житлового будинку, в якому відповідач значиться прописаним, яке є гуртожитком, суд вважає за можливе застосувати ст. 71 ЖК України аналогічно закону, який регулює схожі правовідносини в порядку передбаченим  п.7 ст.8  ЦПК України.

          Яких-небудь даних про те, що відповідачі з поважних причин не проживають в житловому приміщенні, а також даних про те, що позивач перешкоджав мешканню відповідачів в даному житловому приміщенні, судом не здобуто.

          За таких обставинах, суд приходить до висновку про те, що відповідачі без поважних причин не користуються наданим їм правом на житло протягом більше 6 місяців, у зв'язку з чим, у порядку ст.72 ЖК України, вважає необхідним визнати їх такими, що втратили право користування вказаним житловим приміщенням.

          Стягнення судових витрат  ні у позові,  ні в судовому засіданні  позивачем не заявлялися, оскільки суд на підставі ст. 11 ЦПК України,  розглядає позов у межах заявлених вимог,  суд рахує, що данні витрати позивач прийняв на себе.

        Керуючись ст.ст. 71, 72, 127 ЖК України, ст.ст. 3-11, 30, 60, 208-209, 212-215 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

        Позов комунального підприємства «Житлово-експлуатаційне об’єднання» Красноперекопської міської Ради до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання осіб такими, що  втратили право користування житловим приміщенням,  - задовольнити.

        Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 уродженку с. Вишнівка Красноперекопського району АРКрим і ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця м. Інгулець Інгулецького району Дніпропетровської області,  такими, що втратили право користування кімнатою АДРЕСА_1.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до  Апеляційного суду АР Крим    через Красноперекопській міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

        Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

               

               Суддя:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація