Справа № 2-2006
2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 грудня 2010 року м. Білгород – Дністровський
Білгород - Дністровський міськрайонний суд Одеської області
у складі: головуючого – одноособово судді Лук’янчук О.В.
при секретарі - Охримчук А.В.
за участю адвоката –ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород – Дністровському цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні та вселення в частину приміщення,
В с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні та вселення в частину приміщення, вказуючи, що він являється власником 8/50 частин житлового будинку з господарчими спорудами АДРЕСА_1, в м. Білгород – Дністровському Одеської області, однак відповідач перешкоджає у користуванні належним майном, тому просить зобов’язати відповідача усунути створені перешкоди в користуванні належними йому 8/50 частинами житлового будинку АДРЕСА_1, в м. Білгород – Дністровському Одеської області, шляхом надання доступу до зазначеного майна та не перешкоджати в подальшому його користуванні; вселити позивача в 8/50 частин житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Білгород – Дністровському Одеської області.
Позивач позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач, адвокат в інтересах відповідача з позовом не згодні .
Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, допитавши у якості свідка ОСОБА_4, дослідивши докази, які є в матеріалах справи, суд приходить до наступного.
У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 18.05.2004 року позивач являється власником спадкового майна, яке складається із: 8/50 частин житлового будинку з господарчими спорудами АДРЕСА_1, в м. Білгород – Дністровському Одеської області в цілому складається із: одного житлового будинку літ. «А» - житловою площею 61,2 кв. м., загальною площею 97,2 кв. м., та господарчих споруд під літерами: «Ж», «М» - сараїв, «З», «Л» - вбиралень, «І» - душу, «Н» - гаражу, «Б» - літньої кухні, «№1» - огорожі, «№2», «№3» - воріт, «№4» - хвіртки, «35» - водопроводу, «№6» - каналізації, розташованих на земельній ділянці, площею 535 кв. м.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 01.03.2004 року ОСОБА_3 являється власником спадкового майна, яке складається із: 8/50 частин житлового будинку з господарчими спорудами АДРЕСА_1, в м. Білгород – Дністровському Одеської області, що становить всього з житлового будинку літ. «А»: 1-1 коридор (колишня 1-1-приміщення), 1-2 кухня (колишня 1-4 приміщення), 1-3 – житлова (колишня 1-5 приміщення,1-4 – житлова (колишня 1-6 приміщення) – житловою площею 21,9 кв.м., сарай літ. «Ж», душ літ. «І», вбиральня літ. «З». У загальному користуванні огорожа №1. В цілому складається з одного житлового будинку, на плані зазначеного під літерою: «А» - житловою площею 61,2 кв. м., загальною площею 97,2 кв. м., та господарчих споруд під літерами: «Ж», «М» - сараїв, «З», «Л» - вбиралень, «І» - душу, «Н» - гаражу, «Б» - літньої кухні, «№1» - огорожі, «№2», «№3» - воріт, «№4» - хвіртки, «35» - водопроводу, «№6» - каналізації, розташованих на земельній ділянці, площею 535 кв. м.
Позивач вказує, що відповідач систематично перешкоджає йому в користуванні належним майном. Вирішити спір мирним шляхом не бажає.
Відповідно до ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Згідно до ст. 155 ЖК України жилі будинки (квартири), що є в приватній власності громадян, не може бути в них вилучено, власника не може бути позбавлено права користування жилим будинком (квартирою).
Згідно ст. 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Ст. 47 Конституції України передбачено, що кожний має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла як на підставі закону так і за рішенням суду.
Ст . 317 ЦК України визначає, що власникові належить право володіння користування та розпорядження своїм майном. Положення ч. 1 ст. 319 ЦК Україні передбачають, що власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Ст. 321 ЦК України встановлено, що право власності є непорушним. Ніхто ні може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст. 358 ЦК України, право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності.
Ст. 361 ЦК України визначає, що співвласник має право самостійно розпорядитися своєю часткою у праві спільної часткової власності.
Ст. 391 ЦК України передбачає, що в ласник майна має право вимагати усунення перешкод у
здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Згідно ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ст. 212 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням , що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Таким чином, виходячи із зазначеного вище, судом встановлено, що спірний житловий будинок знаходиться у спільній частковій власності сторін, та відповідач дійсно перешкоджає позивачу у користуванні належними йому 8/50 частинами житлового будинку АДРЕСА_1, в м. Білгород – Дністровський Одеської області, тому позовні вимоги являються обґрунтованими та доведеними у судовому засіданні.
Керуючись ст.41 Конституцією України, ст.ст.155, 150 ЖК України, ст.ст. 319,317, 321, 391, ст.ст.60,212, 213-215 ЦПК України , суд , -
ВИРІШИВ :
Задовольнити позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про усунення перешкод у користуванні та вселення в частину приміщення.
Зобов’язати ОСОБА_3 усунути перешкоди та в подальшому не чинити перешкод ОСОБА_2 у користуванні належними йому 8/50 частин житлового будинку з господарчими спорудами АДРЕСА_1 в м. Білгород – Дністровському Одеської області, шляхом відкриття входу та надання доступу до житлових приміщень.
Вселити ОСОБА_2 у належні йому 8/50 частин житлового будинку АДРЕСА_1 в м. Білгород – Дністровський Одеської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: