Судове рішення #12626476

                                                                                                                         

        Справа № 2-2216/2010 року

                                                                                                                                     

                                                        Р І Ш Е Н Н Я

                                                     І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

13 грудня 2010року  Косівський районний суд, Івано-Франківської області    в складі:

головуючої-судді: Крилюк М.І.,

          секретаря: Пітеляк С.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Косів цивільну справу за  позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про відшкодування моральної шкоди,

                         

                                                      в с т а н о в и в:  

         Позивачка звернулася до суду з позовною заявою до відповідачки про відшкодування моральної шкоди, мотивуючи свої вимоги тим, що 12.02.2008р. відповідачка спричинила їй легкі тілесні ушкодження. Вироком Косівського районного суду від 17.12.2008р. ОСОБА_3 було визнано винною у вчинені злочину передбаченого ст.125ч.1 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 850грн. та постановлено стягнути з неї в користь ОСОБА_2 700грн. моральної шкоди. Апеляційним судом Івано-Франківської області даний вирок скасовно в зв’язку з тим, що по справі не було проведено судово-медичну експертизу нанесених їй побоїв. 14.06.2010р. постановою Косівського районного суду ОСОБА_3 звільнено від кримінальної відповідальності та провадження в справі закрито в зв’язку з закінченням строків давності. Вважає, що відповідачка спричинила їй моральну шкоду, оскільки своїми неправомірними діями спричинила їй фізичну біль та наносила їй тілесні ушкодження в присутності чужих людей. Крім цього, ображала її нецензурно та звела на неї наклеп. А тому, моральну шкоду оцінює на суму 1000грн.

    Позивачка подала до суду заяву в якій просить дану справу розглянути у її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задоволити.

Відповідачка про час і місце судового засідання повідомлялася належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, причину неявки суду не повідомила. Суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

Суд, вивчивши матеріали справи вважає, що позов слід задоволити з наступних підстав.

Відповідно до вимог ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3 спричинила ОСОБА_2 легкі тілесні ушкодження.

Згідно матеріалів справи вбачається, що по даному факту порушено  кримінальну справу і відповідачку  притягнуто до кримінальної відповідальності  за ст. 125ч.1 КК України. Вироком Косівського районного суду від 17.12.2008р. ОСОБА_3 було визнано винною у вчинені злочину передбаченого ст.125ч.1 КК України та призначено покарання у вигляді штрафу у розмірі 850грн. та постановлено стягнути з неї в користь ОСОБА_2 700грн. моральної шкоди. Апеляційним судом Івано-Франківської області даний вирок скасовно в зв’язку з тим, що по справі не було проведено судово-медичну експертизу нанесених ОСОБА_2 побоїв. 14.06.2010р. постановою Косівського районного суду ОСОБА_3 звільнено від кримінальної відповідальності та провадження в справі закрито в зв’язку з закінченням строків давності.

В судовому засіданні доведено, що ОСОБА_2 отримала моральні страждання в зв’язку з нанесеними відповідачкою тілесними ушкодженнями, оскільки перенесла фізичний біль та переживала про свій стан здоров’я.

Крім цього, ОСОБА_3 обізвавши ОСОБА_2 нецензурно в присутності великої кількості людей нанесла їй удар в обличчя, спричинивши їй моральні страждання, оскільки було принижено її честь та гідність, а також порушені стосунки з оточуючими людьми.

Також позивачка неодноразово зверталася до різних інстанцій щодо захитсу її порушених прав, що також негативно вплинуло на її стан здоров’я.

Відповідно до ст.23 ЦК України зазначено, що розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, погіршення здібностей потерпілого або позбавлення його можливості їх реалізації, ступеня вини особи, яка завдала моральної шкоди, якщо вина є підставою для відшкодування, а також з урахуванням інших обставин, які мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди враховуються вимоги розумності і справедливості.

Таким чином, враховуючи вище наведене, суд вважає, що з ОСОБА_3 слід стягнути на користь ОСОБА_2 1000грн. моральної шкоди.

На підставі наведеного ст.ст. 23, 1167 ЦК України, Постанова Пленуму ВС України №4 від 31.03.95р. із змінами внесеними згідно з Постановою Пленуму ВС України №5 від 25.05.2001р. «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди та керуючись ст.ст. 213-215, 224-226 ЦПК України, суд,-

                                                        в и р і ш и в:

          Позов задоволити.

          Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_2 1000грн. моральної шкоди та 200грн. судових витрат.

         Рішення суду вступає в законну силу після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

          Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Івано-Франківського Апеляційного суду через Косівський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення, а для осіб, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення – протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

         Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано до Косівського районного суду протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація