Судове рішення #12625869

 

                                                                                                                                                                     Ц.с.№2-2465/10

                                          Р І Ш Е Н Н Я

                                                           іменем України

  17 грудня 2010 року                                               Обухівський районний суд Київської області

  в складі:

             Головуючого судді : Соловйової Н.М.

             при секретарі : Кізлівській І.В.

                         

розглянувши у відкритому судовому засіданні  цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Германівської сільської ради Обухівського району про визнання права власності на спадкове майно,-

 

В С Т А Н О В И В :

           ОСОБА_1  звернулась  до  Обухівського райсуду з вищеназваною позовною заявою, в якій  вказала, що з 1989 року перебувала в зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, в 2001 році вони розірвали шлюб, але продовжували проживати однією сім»єю. 22 серпня 2006 року вони купили на ім.»я ОСОБА_3 земельну ділянку площею 0,27 га, яка розташована в АДРЕСА_1, цільове призначення якої – обслуговування житлового будинку та ведення підсобного господарства. 10 січня 2007 року чоловік склав заповіт, яким куплену земельну ділянку  заповідав їй. ІНФОРМАЦІЯ_1 чоловік помер, після його смерті  відкрилась спадщина  на  земельну  ділянку, яку вони придбали.  Вона звернулась до   нотаріальної контори щодо видачі їй після смерті померлого чоловіка  свідоцтва про право на спадщину за заповітом на земельну ділянку площею 0,27 га, однак в видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, їй було відмовлено Державним нотаріусом за відсутністю правовстановлюючих документів на цю ділянку, оскільки  при житті чоловік не вспів одержати документ, який посвідчує право власності та зареєструвати його. Так як  питання по спірному нерухомому майну не можливо вирішити іншим шляхом, позивачка просить визнати за нею  в судовому порядку право власності на   вищеназвану  земельну ділянки в порядку спадкування.

         В судовому засіданні позивачка свої   вимоги підтримала, просить визнати за нею право власності в порядку спадкування на земельну ділянку площею 0,27 га, яка розташована в АДРЕСА_1, пояснила, що поряд із купленою земельною ділянкою знаходилась земельна ділянка площею 0,06 га, яка ніким не оброблялась і нікому не наділялась. Оскільки вона не мала земельної ділянки, то звернулась до Германівської сільської ради із заявою про надання їй цієї ділянки безкоштовно у приватну власність, рішенням сесії від 10.10.2006 року її заява була задоволена. Складаючи заповіт, ОСОБА_3 до площі купленої ділянки додав і площу земельної ділянки надану їй, тому в заповіті вказав розмір земельної ділянки, що заповідає – 0,33 га. Ще при житті чоловіка для оформлення державних актів вона звернулась з відповідними документами до управління Держкомзему в Обухівському районі, сплатила всі витрати на виготовлення технічної документації, однак Державні акти були виготовлені помилково на її ім.»я,  зазначена площа земельних ділянок не відповідає договору купівлі продажу та рішенню сільської ради. Управління Держкомзему в Обухівському районі їй відмовило у виправленні помилок, спадкове майно вона не має можливості оформити в іншому порядку, тому просить задовольнити її вимоги.

        Представник   відповідача Германівської сільської ради  в судове засідання не з»явився, в своїй заяві просить розглядати справу в його відсутності,  проти позову не заперечує.

        Суд, вислухавши позивачку,  дослідивши  матеріали справи,  находить, що позов  підлягає задоволенню з наступних підстав.

        Судом  встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_3 з 07.07.1989 року перебували в зареєстрованому шлюбі, 17.01.2001 році вони розірвали шлюб, але продовжували проживати однією сім»єю. 22 серпня 2006 року, відповідно договору купівлі-продажу, ОСОБА_3 придбав земельну ділянку площею 0,27 га, яка розташована в АДРЕСА_1, цільове призначення якої - обслуговування житлового будинку та ведення підсобного господарства, про що свідчить відповідна реєстрація в реєстрі за №6696. Рішенням сесії Германівської сільської ради від 10.10.2006 року №90/7-У  ОСОБА_1 безкоштовно у приватну власність була передана земельна ділянка розміром 0,06 га  для будівництва і обслуговування житлового будинку в АДРЕСА_1 71-а.  10 січня 2007 року ОСОБА_3 склав заповіт, відповідно якому належну йому земельну ділянку, яка розташована в АДРЕСА_1,  на випадок смерті  заповідав ОСОБА_1.   Відповідними органами на земельні  ділянки по договору купівлі-продажу та  по рішенню сільської ради була виготовлена технічна документація, виписані Державні  акти на право власності на земельні ділянки на ім.»я ОСОБА_1. Управлінням Держкомзему в Обухівському районі в підписанні та передачі на державну реєстрацію цих Державних актів відмовлено, оскільки зазначені в актах прізвища власників та розміри земельних ділянок не відповідають документам, на підставі яких повинні бути видані Державні акти, а саме договору купівлі-продажу та рішенню сесії сільської ради. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3  помер, не отримавши Державного  акту на право власності на земельну ділянку  площею 0,27 га, яка розташована в АДРЕСА_1 для  обслуговування житлового будинку та ведення підсобного господарства, що куплена ним на підставі договору купівлі-продажу.  Після  його смерті    відкрилась спадщина у вигляді земельної ділянки площею 0,27 га. Спадкоємцем даної земельної ділянки по заповіту є ОСОБА_1, якій в видачі свідоцтва про право на спадщину відмовлено Державним нотаріусом за відсутністю правовстановлюючих документів на цю ділянку. Підтримуючи свої вимоги, позивачка посилалась на зазначені  обставини про те, що спірна земельна ділянка  належала ОСОБА_3  на праві власності, вважаючи її спадковим майном, просить визнати за нею право власності в порядку спадкування.  

        Ці обставини підтверджуються паспортом ОСОБА_1, договором-купівлі продажу спірної земельної ділянки, заповітом ОСОБА_3, витягом з Державного реєстру правочинів,  Державним актом на право власності на продану ОСОБА_3  земельну ділянку, відмовою Управління Держкомзему в Обухівському районі в видачі  акту позивачці, довідкою  Германівської сільської ради, відмовою Обухівської районної  державної нотаріальної контори в видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом  на спірну земельну ділянку за відсутністю правовстановлюючих документів.

         Як видно із ст.1217, 1222, 1235,1268 ЦПК України,  спадкування здійснюється за заповітом або за законом, до складу спадщини входять усі права та обов»язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, спадкоємцем за заповітом є позивачка.  Сукупність зібраних по справі доказів свідчить, що ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 0,27 га,   це право не суперечить суспільним інтересам і не порушує права інших осіб,  ніким не оспорювалось і не оспорюється.   Позивачка звернулась  в суд  з позовною заявою за захистом свого невизнаного права власника. Згідно ст. 55 Конституції України, ст.3 ЦПК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.  Позивачка довела ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх  вимог, як  єдиний спадкоємець по заповіту на земельну ділянку померлого чоловіка,  якого вона доглядала при житті і поховала. Оскільки  право позивачки на  спадкове нерухоме майно не може бути визнане  іншим шляхом,  воно повинно бути захищено в судовому порядку шляхом визнання  за нею права власності на земельні ділянки із збереженням їх цільового призначення в порядку спадкування.

   

  Керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215, 218  ЦПК України,  ст. 55 Конституції України, ст. 328,   1217, 1222, 1225, 1235, 1268 ЦК України,   суд ,-

                                                                                               В И Р І Ш И В   :  

           Позов ОСОБА_1 до Германівської  сільської ради Обухівського району про визнання права власності на спадкове майно,  задовольнити.

 Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування  право власності на  земельну ділянку площею 0,27 га, цільове призначення якої – обслуговування житлового будинку та ведення підсобного господарства,  яка розташована в АДРЕСА_1.

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку    через  Обухівський райсуд  шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення, особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення рішення – з дня отримання копії цього рішення.

  Суддя: підпис. З оригіналом звірено.

         

          Суддя:  

 

Рішення набрало законної сили 28 грудня 2010 року. В апеляційному порядку не оскаржувалось.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація