Судове рішення #12625805

       Справа № 2- 690/2010                            

                       

                       

РІШЕННЯ

                          ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

    13 грудня 2010 року

    Чигиринський районний суд Черкаської області у складі :

головуючої – судді Івахненко О.Г.

        при секретарі –  Мальованої В.О.

з участю позивача та представника  позивача – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Чигирина цивільну справу за позовом  ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Трушівської сільської ради про визначення додаткового строку для  прийняття спадщини, -

                            ВСТАНОВИВ :

    Позивачі звернулися до суду з вказаним позовом, зазначивши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла їхня мати ОСОБА_3, яка проживала в АДРЕСА_1

    На день смерті ОСОБА_3, жителька АДРЕСА_1, проживала одиноко.

В день її смерті відкрилася спадщина на все її майна, яке складалося з: земельних ділянок згідно державних актів ЧР 18-17-824 та I-ЧР №051437 та відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом ВАВ №640179; майнового паю згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЧЕ XVIII №305176, де згідно закону, позивачі являються спадкоємцями даного майна. Крім них спадкоємці згідно закону та заповіту відсутні.

Посилаючись на те, що позивачі тільки нещодавно в сільській раді дізналися, що від їхньої покійної матері залишилося вищевказане спадкове майно, та до того часу, як вони вияснили всі обставини в сільській раді та впевнились у тому, що майно, залишене після смерті їхньої матері, дійсно рахується за нею, а також те, що ОСОБА_1 працює в органах внутрішніх справ, де за специфікою роботи майже на протязі п’яти років постійно перебував у службових відрядженнях, так і позивач ОСОБА_2 працює в ВАТ «Київмлин», де вона з жовтня 2005 року по жовтень 2010 року перебувала у закордонному відрядженні, а також їхню юридичну необізнаність, вважаючи, що пропустили строк для прийняття спадщини з поважних причин, просили визначити їм додатковий строк для прийняття спадщини.

    У судовому засіданні ОСОБА_1, який являється позивачем та представником позивача – ОСОБА_2, підтримав їхні позовні вимоги у повному обсязі та просив визначити їм додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, терміном два місяці, пояснивши, що строк, визначений законом, ними було пропущено у зв’язку з тим, що, за специфікою своєї роботи перебували у службових відрядженнях з 2005 року по 2010 рік, та тільки нещодавно дізналися, що від їхньої покійної матері залишилося спадкове майно.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, надіславши до суду листа № 0234/203 від 10.12.2010 року про розгляд справи без представника Трушівської сільської  ради та про визнання позовних вимог.

    Вислухавши позивача та представника позивача – ОСОБА_1, задовольнивши лист представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

    Як встановлено в судовому засіданні і вбачається зі свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2, померла ОСОБА_3, після її смерті відкрилася спадщина, яка складалася з земельних ділянок згідно державних актів ЧР 18-17-824 та I-ЧР №051437 та відповідно свідоцтва про право на спадщину за законом ВАВ №640179; майнового паю згідно свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства (майновий сертифікат) серії ЧЕ XVIII №305176, спадкоємцями яких, за законом являються позивачі, як рідні діти померлої.

    Відповідно до довідок № 1-869 від 25.11.2010 року та №17/3-126к від 23.11.2010 року ОСОБА_1 перебував у відрядженні у зв’язку з службовою необхідністю з листопада 2005 року по листопад 2010 року, а ОСОБА_2 перебувала у закордонному відрядженні з жовтня 2005 року по жовтень 2010 року.

    Таким чином, враховуючи, що позивачі є спадкоємцями за законом, але пропустили строк для прийняття  спадщини через те, що вони за специфікою своєї роботи перебували у службових відрядженнях, та тільки нещодавно дізналися, що від їхньої покійної матері залишилося спадкове майно, суд вважає можливим визнати причини пропуску ними строку прийняття спадщини поважними та визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

    На підставі викладеного та керуючись ч.3 ст.1272 ЦК України, ст.ст. 8, 10, 60, 212, 213, 215  ЦПК України, суд,-

                            ВИРІШИВ :

    Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Трушівської сільської ради про визначення додаткового строку для  прийняття спадщини – задовольнити повністю.

    Визначити ОСОБА_1, ОСОБА_2,  додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1,  терміном  два місяці з моменту набрання рішення законної сили.

 Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Черкаської області протягом десяти днів з дня його проголошення.

    Головуюча

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація