Справа №2-з-86/2010
У Х В А Л А
іменем України
14 грудня 2010 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
в складі : головуючого судді Іващенка Ю.А.
при секретарі Мирна Т.Ф.,
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Лубни заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про забезпечення доказів, мотивуючи тим, що в даний час нею подана до Лубенського міськрайонного суду заява про встановлення факту, що має юридичне значення - факту батьківства померлого чоловіка. Доказами родинного зв'язку по цій справі є покази рідних померлого, свідків та деякі документи. Втім, стовідсотково родинний зв'язок можна отримати завдяки проведення судової генетичної експертизи. Для проведення даної експертизи необхідно отримати зразки генетичного матеріалу від батька, матері та дитини. Зразки від неї та доньки можна отримати без будь-яких перешкод. Але батько дитини помер, похований на Лубенському міському кладовищі «Войниха». Зразки генетичного матеріалу померлого можна отримати шляхом ексгумації тіла або використавши зразки, що брались з тіла ОСОБА_2 для проведення гістологічного дослідження. Як їй стало відомо, ці зразки зберігаються на протязі З років у архіві гістологічної лабораторії Полтавського обласного бюро судово-медичної експертизи Полтавської ОДА. Однак, по різним причинам ці зразки можуть бути із архіву вилучені та знищені. Крім того, її заява розглядається на підставі положень ст. 130 СКУ, тобто у зв'язку із тим, що батько дитини помер. У дану справу як доказ та як підставу для розгляду обов'язково треба додати доказ смерті ОСОБА_2 У неї цього доказу (свідоцтва про смерть) немає. Копію цього документу отримати від родичів померлого не має можливості через наші напружені особисті відносини. Не можна цей документ отримати і у органах РАЦС через те, що вона для померлого офіційно ніким не була.
На підставі викладеного заявник прохала суд забезпечити докази шляхом в итребування з Лубенського міського відділу РАЦС Лубенського міськрайонного управління юстиції Полтавської області копії актового запису про реєстрацію акту смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер у місті Лубнах ІНФОРМАЦІЯ_2 року та заборонити Полтавському обласному бюро судово-медичної експертизи Полтавської ОДА вилучати та знищувати зразки, що брались з тіла ОСОБА_2 для проведення гістологічного дослідження, які знаходяться на зберіганні в архіві гістологічної лабораторії.
В судовому засіданні заявник ОСОБА_1 вимоги викладені в заяві підтримала та прохала їх задовольнити.
Представники заінтересованих осіб органу опіки та піклування Лубенської районної ради Швець О.В., Лубенського районного відділу РАЦС Лубенського МУЮ Полтавської області Кузьмич Н.О. щодо задоволення заяви не заперечували.
Відповідно до ст. 133 ЦПК України особи, які беруть участь у справі і вважають, що подання потрібних доказів є неможливим або у них є складнощі в поданні цих доказів, мають право заявити клопотання про забезпечення цих доказів. Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів. Враховуючи обставини справи, необхідність подання певних доказів щодо яких у заявника є перешкоди та можливість знищення зразків для проведення судової експертизи, суд вважає необхідним заяву задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.133-135,209,210 ЦПК України,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення доказів – задовольнити.
Витребувати з Лубенського міського відділу РАЦС Лубенського міськрайонного управління юстиції Полтавської області копію актового запису про реєстрацію акту смерті ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1, який помер у місті Лубнах ІНФОРМАЦІЯ_2 року.
Заборонити Полтавському обласному бюро судово-медичної експертизи Полтавської ОДА вилучати та знищувати зразки, що брались з тіла ОСОБА_2 для проведення гістологічного дослідження, які знаходяться на зберіганні в архіві гістологічної лабораторії.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом п»яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п»яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя Ю.А. Іващенко