Судове рішення #1262386
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

 

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 319

 

ПОСТАНОВА

 

Іменем України

23.07.2007

Справа №2-23/5578-2007А

 

Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі

судді ІщенкоГ.М.,

секретаря судового засідання Ємєнджієвої А.М., розглянувши за участю представників

від позивача - Володькін С.А. - головний державний податковий інспектор юридичного відділу, дов.№2285/9/10-0 від 04.05.2006р.

від відповідача - не з'явився, повідомлений належним чином,

у відкритому судовому засіданні справу 

за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у м. Ялта,  (98600, АР Крим, м. Ялта, вул. Васильєва, 16),

до відповідача фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, (98680, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, АДРЕСА_1),

про звернення стягнення на активи в сумі 1003,62 грн.

 

встановив:

 

Державна податкова інспекція у м. Ялта звернулася до господарського суду АР Крим з позовом до підприємця ОСОБА_1 про звернення стягнення  на активи в розмірі заборгованості в сумі 1003,62 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.

Відповідач відзиву на позовну заяву не представив, не забезпечив явку свого представника в судове засідання, про день розгляду справи повідомлений належним чином - судовою повісткою, яка отримана ним, про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення №2028244. Про причини неявки суд не повідомив. Заяви про розгляд справи у відсутність представника до суду не надходило.

Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, дослідив надані докази, судом встановлено наступне.

Рішенням Виконавчого комітету Ялтинської міської ради від 22.02.1995р. відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності без створення юридичної особи, (аркуш справи 6).

Так, відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» - суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

З урахуванням положень зазначеного Указу, підприємцем ОСОБА_1. подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, (аркуш справи 7).

Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи  сплачують єдиний  податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Абзац 2 статті 2 зазначеного Указу передбачає, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

 

Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин - підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.

У порушення вимог закону, відповідач не повністю здійснював сплату єдиного податку, у зв'язку з чим заборгованість перед бюджетом підприємця ОСОБА_1 становить 1003,62грн., у тому числі пеня, нарахована суму податкового боргу, що підтверджується обліковою карткою платника податків, (аркуш справи 24).

На підставі пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу  направлені перша податкова вимога №1/657 від 10.05.2006р., а також друга податкова вимога №2/1121 від 08.07.2006р.

Крім того, 03.11.2006р. заступником начальника державної податкової інспекції у м. Ялта прийнято рішення №68 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу. 

Однак, станом на день розгляду справи, заборгованість в сумі 1003,62грн. відповідачем не сплачено.

Пункт 5 зазначеного Указу передбачає, що суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність числення, своєчасність подання  розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.

Частиною 2 статті 128 Господарського кодексу України встановлено, що підприємці відповідають за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке згідно закону може бути звернено стягнення.

Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника  податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.  

Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.

Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист)».    

За таких обставин, вимоги позивача про звернення стягнення на активи підприємця ОСОБА_1 в розмірі заборгованості в сумі 1003,62грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 23 липня 2007 року.

У повному обсязі постанову складено 30липня 2007 року.

На підставі викладено, керуючись статтями 94, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд

 

ПОСТАНОВИВ:

 

1.          Позов задовольнити повністю.

2.          Звернути стягнення на активи фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженки м. Ялта, смт. Сімеїз,  що мешкає за адресою: 98680, АР Крим, м. Ялта, смт. Сімеїз, АДРЕСА_1, банківські реквізити: рахунок НОМЕР_1 у Ялтинській філії АБ «Південний», МФО 384522, ідентифікаційний код НОМЕР_2, у доход Державного бюджету України (рахунок 34210379700039, код платежу 16050200, одержувач місцевий бюджет м. Ялта, банк одержувач УДК в Автономній республіці Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ідентифікаційний код у ЄДРПО України 24040636) у розмірі заборгованості в сумі 1003,62грн.

 

Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку, передбаченому частиною 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.     

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі неподання відповідної заяви (стаття 254 Кодексу адміністративного судочинства України).

 

 

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Іщенко Г.М.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація