Справа № 2-о-26/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2010 року м. Олевськ
Олевський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого-судді Стратовича О.В.
з участю секретаря Хомутовської О.М.
заявника ОСОБА_1
заінтересованої особи
начальника СГІРФО
Олевського РВ УМВС Федорчука Ю.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересованої особи СГІРФО Олевського РВ УМВС України в Житомирській області про встановлення факту постійного проживання на території України, -
В С Т А Н О В И В :
29 жовтня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання на території України з 25.05.1990 року по 24.08.1991 року.
В судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав повністю і просить їх задовольнити. При цьому пояснив, що з кінця 1989 року по серпень місяць 1991 року постійно проживав в АДРЕСА_2 В паспорті колишнього СРСР у нього була прописка в АДРЕСА_3 , потім наймав житло по різним адресам. Періодично виїжджав в Узбекистан на невеликий термін та знову повертався в м. Олевськ , де проживає його син. Перебуваючи в Узбекистані , він старий паспорт здав і отримав національний паспорт. Має намір отримати посвідку на проживання в Україні , однак йому було офіційними органами відмовлено у зв’язку з відсутністю документів , які б стверджували факт його проживання на території України з 25.05.1990 року по 24.08.1991 року.
Представник заінтересованої особи - начальник СГІРФО Олевського РВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_2 суду пояснив , що працює на посаді з 2007 року. Заявника знає давно. Здійснював реєстрацію останнього на кожні три місяці . В м. Олевську проживає син заявника, який одружений з громадянкою України. Не заперечує стосовно задоволення заяви ОСОБА_1 При цьому також пояснив, що документи, які стосуються реєстрації в м. Олевську громадян за 1990-1991 роки знищені. Вважає, що у заявника є правові підстави отримати посвідку на проживання в Україні.
Свідок ОСОБА_4 суду показав, що у 2006 році в АДРЕСА_4 він придбав житловий будинок. Від колишніх власників він дізнався , що в даному будинку до цього часу проживав ОСОБА_1, з яким він знайомий візуально. Після цього він неодноразово зустрічав ОСОБА_1 в м. Олевську. Уточнити час проживання останнього в м. Олевську він не може, оскільки колишні власники будинку вже померли.
Свідки : ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суду показали, що ОСОБА_1 знають давно. З 1989 року по 1991 року останній постійно проживав в м. Олевську . Після цього фактично проживає в м. Олевську і періодично на короткий термін виїжджає в Узбекистан .
Свідок ОСОБА_1 суду показав, що з 1994 року був призначений на посаду інспектора паспортного столу Олевського РВ і відповідав за реєстрацію на території Олевського району громадян інших держав або осіб без громадянства. Йому відомо, що у ОСОБА_1 був паспорт громадянина СРСР і останній був постійно прописаний в м. Олевську з 1990 року по 1994 року . Він бачив ОСОБА_1 майже кожен день та йому було відомо, що ОСОБА_1 обміняв паспорт СРСР на паспорт громадянина Узбекистана. При цьому пояснив , що листки «прибуття» та « відбуття» стосовно ОСОБА_1 в паспортному столі не збереглися , оскільки вони за терміном зберігання , кожні шість років знищуються.
Суд заслухавши покази заявника, пояснення заінтересованої особи, покази свідків, дослідивши матеріали справи приходить до висновку , що дана заява підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти , від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих та майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Підставою звернення до суду ОСОБА_1 є положення п. 7 ч. 6 ст. 9, ст. 15 Закону України «Про імміграцію» від 07.06.2009 року, ч. 4 Прикінцевих положень зазначеного Закону. Відповідно до положень вище зазначеного Закону заявник має право звернутися до суду з метою встановлення факту постійного проживання на території України до 16.07.1990 року та вважати себе особою, яка має право отримати посвідки на постійне проживання в Україні. Суд приймаючи дане рішення виходить з тих обставин, що документально заявник підтвердити час свого постійного місця проживання в м. Олевську не зміг , оскільки документи , а саме паспорт заявника зразка 1974 року (громадянина СРСР) , адресні довідки та документи за вище вказаний період не збереглися . Тому суд прийняв рішення посилаючись на покази свідків та самого заявника під присягою , які на думку суду є достовірними та правдоподібними.
Керуючись вимогами ч. 2 ст. 256, ст. 259, ст. ст. 10, 15, 60, 212- 215 , 218 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , заінтересованої особи Сектора громадянства і реєстрації фізичних осіб (СГІРФО) Олевського РВ УМВС України в Житомирській області, м. Олевськ вул. З. Космодем’янської , 2 Житомирської області про встановлення факту постійного проживання на території України – задовольнити.
Встановити факт, який має юридичне значення , що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженець АДРЕСА_5, постійно проживав на території АДРЕСА_6 , в період з 25 травня 1990 року по 24 серпня 1991 року.
Рішення може бути оскаржене в Апеляційний суд Житомирської області через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи , які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: