АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 грудня 2010 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
головуючого Луценка В.В.,
cуддів Гуцола П.П., Денишенко Т.О.,
при секретарі Торбасюк О.І.,
за участю позивачки ОСОБА_1, апелянта ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань апеляційного суду Вінницької області цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,
за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 21 вересня 2010 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 21.
09.2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено в повному обсязі. Стяг
-нуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання непов-нолітнього сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у твердій гро-шовій сумі 500,00 гривень щомісячно, починаючи з 26.08.2010 року до досяг
-нення дитиною повноліття. Стягнуто з відповідача на користь держави дер-жавне мито в сумі 51,00 гривні та витрати на ІТЗ розгляду справи в сумі 120,
00 гривень ( а. с. 17 ).
Не погодившись з ухваленим рішенням у справі, відповідач ОСОБА_2 оскаржує його в апеляційному порядку, просить рішення скасувати та ухва-лити нове про стягнення аліментів у твердій грошовій сумі 350,00 гривень. Апелянт посилається на неправильне застосування судом норм матеріально-го та процесуального права ( а. с. 23 ).
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення апелянта та заперечення ОСОБА_4, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази в їх сукуп-ності, перевіривши законність і обґрунтованість оскаржуваного рішення су-ду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої ін- станції, колегія суддів прийшла до висновку, що скарга задоволенню не під-лягає.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ух-валив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з од-них лише формальних міркувань.
Відповідно до ст. ст. 213, 214 ЦПК України рішення суду повинно бути за
конним і обгрунтованим та відповідати на питання: чи мали місце обстави-ни, якими обгрунтовувалися вимоги і заперечення, якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішен-ня справи, та докази на їх підтвердження, які правовідносини випливають із встановлених обставин, яка правова норма підлягає застосуванню до цих пра
-вовідносин тощо.
Законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочин
-ства, вирішив справу згідно із законом. Обгрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні. Умовами обгрунтованості є повне і всебічне з'ясування обставин, що мають значення для справи, доведеність тих обставин, які суд вважає встановленими, відповідність висновків суду об
-ставинам справи.
Рішення суду першої інстанції відповідає цим вимогам.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Суд першої інстанції встановив дійсні правовідносини, що склалися між сторонами, дав їм належну правову оцінку та дійшов підставного висновку про задоволення позову, при цьому правильно застосувавши норми матері-ального права, не порушивши вимоги процесуального права.
Відповідно до ст. 84 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Розмір аліментів на одну дитину не може бу-ти меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК України.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що сторони у справі перебуваючи у шлюбі ( а. с. 4 ), проживають окремо. Неповнолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 являється сином ОСОБА_2, що підтер-джується свідоцтвом про народження ( а. с. 5 ). З довідки Мартинівської ам-булаторної загальної практики-сімейної медицини від 17.08.2010 року № 13 вбачається, що дитина проживає в с. Межирів разом з матір’ю, знаходиться на диспансерному обліку, часто хворіє простудними захворюваннями, дис-функцією шлунково кишкового тракту, хронічною анемією. За станом свого здоров’я потребує додаткового обстеження і лікування ( а. с. 7 ). Однак, від-повідач будь-якої допомоги на утримання сина не надає, хоча за станом здо-ров’я є цілком фізично здоровою людиною. Дані обставини ОСОБА_2 не заперечувалися.
Дослідивши фактичні обставини справи, врахувавши стан здоров’я хлоп-чика та місце його проживання з матір’ю, матеріальне становище дитини і платника аліментів ( а. с. 16 ), суд першої інстанції прийшов до переконливо-го висновку щодо спроможності ОСОБА_2 сплачувати аліменти ОСОБА_1 на утримання їх спільної дитини в розмірі 500,00 гривень щомісячно, до досягнення сином повноліття.
Висновок суду першої інстанції є підставним, обгрунтованим і справед-ливим.
Отже, судом повно з'ясовано обставини справи, відповідно до положень ст. 212 ЦПК України дано належну оцінку зібраним доказам, тому підстав для скасування оскарженого рішення судова колегія не вбачає.
Доводи апеляційної скарги ОСОБА_2 безпідставні, необгрунтовані і висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 303, 304, 307, 308, 313-315, 317, 319, 324, 325 ЦПК Ук-раїни, колегія суддів -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 відхилити.
Рішення Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області від 21 ве
-ресня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бу-ти оскаржена до Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримі-нальних справ на протязі 20 днів.
Головуючий:
Судді:
З оригіналом вірно: