Справа № 2о-103/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 грудня 2010 року м. Берегово
Берегівський районний суд Закарпатської області у складі головуючого Фейіра О.О., розглянувши в порядку письмового провадження справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа: Берегівська державна нотаріальна контора про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до Берегівського районного суду із заявою про встановлення факту проживання із ОСОБА_2 однією сім’єю без реєстрації шлюбу з листопада 2002 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 – до дня смерті ОСОБА_2
Заяву мотивовано тим, що ОСОБА_1 проживала разом з ОСОБА_2 однією сім’єю з листопада 2002 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 в будинку АДРЕСА_1. За час проживанння однією см’єю вони були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки, але за час проживання не зверталися до державного органу реєстрації актів цивільного стану про реєстрацію шлюбу.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, після його смерті відкрилася спадщина. За своє життя ОСОБА_2 заповіту не залишив. ОСОБА_1, будучи спадкоємцем майна четвертої черги зг. ч. 3 ст. 1268 ЦК України прийняла спадщину, але не може її оформити оскільки їх відносини не були зареєстровані у встановленому законом порядку, тому просить суд визнати факт її проживання з ОСОБА_2 однією сім’єю без реєстрації шлюбу.
Заявник ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, однак через канцелярію суду надійшла її заява, в якій просить справу розглянути без її участі, заявлені вимоги підтримує повністю.
Представник Берегівської держнотконтори в судове засідання не з’явився, про день, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений, однак подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути без їх участі ( а.с. 23).
Згідно ч. 2 ст. 197 ЦПК Ураїни – у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Перевіривши матеріалаи справи, з'ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторона посилалася, як на підставу своїх вимог, оцінивши докази сторони на ствердження цих обставин в їх сукупності, суд вважає задовольнити заяву, виходячи з наступного.
ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 помер, що підтверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.8).
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 жили у фактичному шлюбі понад вісім років, жили в одній квартирі, були пов’язані спільним побутом, мали взаємні права та обов’язки, вели спільне господарство, мали у спільній власності нерухоме майно (а.с.12).
З листа приватного нотаріуса Берегівського районного нотаріального округу вбачається, що ОСОБА_1 подала заяву про прийняття спадщини за померлим ОСОБА_2, однак для визнання її спадкоємцем ОСОБА_2 необхідне рішення суду про визнання факту проживання заявниці із спадкодавцем однією сім’єю без реєстрації шлюбу (а.с.11).
Керуючись ч. 3 ст. 1268 ЦК України, ст.ст. 15, 57-61, ч. 2 ст. 197, 208, 209, 212, 256 ч. п.5, 259, 292, 294 ЦПК України,
р і ш и в:
заяву задовольнити.
Встановити факт проживання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 однією сім’єю без реєстрації шлюбу з листопада 2002 року по ІНФОРМАЦІЯ_1 - дня смерті ОСОБА_2.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення- протягом десяти днів з дня отримання його копії, до апеляційного суду Закарпатської області через цей районний суд.
Головуючий О.О.Фейір