Справа № 2-7510/2010р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
06 грудня 2010 р. Київський районний суд м.Сімферополя у складі:
головуючого – судді Діденка Д.О.,
при секретарі – Амелічкіної А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору найму та зняття з реєстрації,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до суду із зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що на підставі договору купівлі-продажу вона є власником домоволодіння АДРЕСА_1. У 2004 р. вона з відповідачем уклала договір найму, проте відповідач порушує умови договору, у зв'язку з чим робить неможливе сумісне проживання в одному будинку. В квітні 2010 р. відповідач добровільно залишив спірне домоволодіння, проте розірвати договір відмовився. Просить суд розірвати договір найму від 08.11.2004р. та зняти відповідача з реєстрації.
У судовому засіданні позивачка позов підтримала, просила задовольнити за мотивами, наведеними у заяві.
Відповідач у судове засідання не з'явився, повідомлений належним чином, причини неявки суд не повідомив, заяв та клопотань не надав.
За таких обставин, суд вважає за необхідне ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів. Позивачка не заперечувала проти ухвалення заочного рішення.
Заслухавши позивача, дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі договору купівлі-продажу ОСОБА_1 є власником житлового будинку з надвірними спорудами, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
08 листопада 2004р. між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 укладено договір піднайму (найму) жилого приміщення – кімнати площею 14.6 кв.м. у будинку АДРЕСА_1, який зареєстрований у відділі житлово-комунального господарства за реєстраційним № 152. Строк дії договору зазначений у п.2 як: «неопр. срока (постоянно)», без оплати.
Згідно зі ст. 150 ЖК України, громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину будинку), квартиру, користуються ним (нею) для особистого проживання і проживання членів їх сімей і мають право розпоряджатися цією власністю на свій розсуд: продавати, дарувати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Згідно з вимогами ст. 168 ЖК України, дострокове розірвання договору найму жилого приміщення з ініціативи наймодавця можливе лише за згодою наймача.
Відповідно до вимог статті 97 Житлового кодексу України договір піднайму може бути достроково розірвано, якщо піднаймач або особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, чи систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи одному будинку, а також у разі систематичного невнесення піднаймачем плати за користування жилим приміщенням і за комунальні послуги. Якщо договір піднайму укладено без зазначення строку, наймач зобов'язаний письмово попередити піднаймача про припинення договору за три місяці. У разі відмови звільнити займане приміщення після припинення договору піднайму піднаймач і члени його сім'ї підлягають виселенню в судовому порядку без надання іншого жилого приміщення.
Спірний договір укладено без зазначення строку, тому, згідно з наведеною вище нормою, вимагається попередження піднаймача за три місяці про його розірвання. Доказів виконання цієї вимоги закону позивачем не надано.
На підтвердження заявлених вимог позивачкою надано лише договір піднайму від 08.11.2004 р. та документи, що підтверджують її право власності на будинок.
Доказів на підтвердження обставин, що передбачені ст.97 ЖК України для дострокового розірвання договору, суду не надано.
В зв’язку з викладеним позов задоволенню не підлягає.
На підставі ст. 97 ЖК України, ст. 391 ЦК України, керуючись ст.ст.10,11, 60,212-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання договору найму та зняття з реєстрації - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Відповідачем заяву про перегляд рішення може бути подано до Київського районного суду м.Сімферополя протягом 10-ти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: