Судове рішення #12620632

Справа № 2-510/ 2010 р.

      Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

07грудня 2010 року.  Ватутінський міський суд Черкаської області

    в складі: головуючого-судді                      Здоровила В.А.

            при секретарі                               Мельник С.В.

            з участю представника               ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Ватутіне цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Ватутінської міської Ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

                         в с т а н о в и в:

позивач просить суд визначити для нього додатковий строк тривалістю в один місяць з моменту набрання судовим рішенням законної сили для подання до Ватутінської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його матері ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його мати ОСОБА_3 і після її смерті відкрилась спадщина на двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1, яка належала його матері на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 15.07.2008 року (за результатами приватизації). Заповіт мати не залишила. Відповідно до чинного законодавства він являється спадкоємцем першої черги за законом. І тому приблизно через два місяці після смерті матері він звернувся до Ватутінської державної нотаріальної контори по питанню прийняття спадщини, що відкрилася після її смерті, і отримав від нотаріуса перелік документів, необхідних для одержання свідоцтва про право на спадщину, які він зібрав в тому числі і технічний паспорт на квартиру, який був виданий йому 10 червня 2010 року, довідку з міської ради та інші зазначені в переліку документи і на початку жовтня 2010 року повторно звернувся до Ватутінської державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини і Державний нотаріус особисто запропонувала йому прийти 28 жовтня 2010 року, однак про те, що він повинен був скласти заяву про прийняття спадщини ні при першому, ні при другому відвідуванні йому нотаріусом пояснено не було. 28 жовтня 20010 року до нотаріальної контори він не зміг з’явитися по тій причині, що перебував на роботі, працюючи за вахтовим методом. Коли повернувся з роботи та відразу з’явився до нотаріальної контори, то дізнався, що він уже пропустив строк для прийняття спадщини, який може продовжити лише суд. Таке повідомлення його приголомшило, адже він своєчасно звернувся до нотаріальної контори, що підтверджується документально, а саме наданим йому переліком документів, необхідних для оформлення спадщини та тим, що уже 10.06.2010 року він за вимогою нотаріуса отримав технічний паспорт на квартиру. А тому він вважає, що несвоєчасне прийняття спадщини мало місце як по причині його недостатньої правової обізнаності в даному питанні, так і по причині помилкового орієнтування його державним нотаріусом.

А тому за даних обставин він і змушений звернутися до суду з даним позовом, оскільки в позасудовому порядку дане питання він вирішити не може.  

    Представник відповідача в засідання суду не з’явився, подав заяву в якій просить справу розглянути у відсутності представника та не заперечує проти задоволення позову.

    Заслухавши позивача та його представника, які не заперечують проти розгляду справи по суті без участі представника відповідача, а також дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення, оскільки є законним, обґрунтованим та стверджується належними доказами.

В судовому засіданні встановлено, що дійсно ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Ватутіне, Черкаської області померла мати позивача ОСОБА_3, що стверджується копією свідоцтва про смерть (а.с.6) та копією свідоцтва про народження позивача (а.с.7). Після її смерті відкрилась спадщина на двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1, яка належала матері позивача на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_1 від 15.07.2008 року (за результатами приватизації) (а.с.8-9).

Відповідно до чинного законодавства позивач дійсно являється спадкоємцем першої черги за законом. І тому приблизно через два місяці після смерті матері він звернувся до Ватутінської державної нотаріальної контори по питанню прийняття спадщини, що відкрилася після її смерті, і отримав від нотаріуса перелік документів, необхідних для одержання свідоцтва про право на спадщину, які він зібрав в тому числі і технічний паспорт на квартиру, який був виданий йому 10 червня 2010 року, довідку з міської ради та інші зазначені в переліку документи і на початку жовтня 2010 року повторно звернувся до Ватутінської державної нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини і Державний нотаріус особисто запропонувала йому прийти 28 жовтня 2010 року, однак про те, що він повинен був скласти заяву про прийняття спадщини ні при першому, ні при другому відвідуванні йому нотаріусом пояснено не було. 28 жовтня 20010 року до нотаріальної контори він не зміг з’явитися по тій причині, що перебував на роботі , працюючи за вахтовим методом. Коли повернувся з роботи та відразу з’явився до нотаріальної контори, то дізнався, що він уже пропустив строк для прийняття спадщини, який може продовжити лише суд. Таке повідомлення його приголомшило, адже він своєчасно звернувся до нотаріальної контори, що підтверджується документально, а саме наданим йому переліком документів, необхідних для оформлення спадщини та тим, що уже 10.06.2010 року він за вимогою нотаріуса отримав технічний паспорт на квартиру. А тому позивач вважає, що несвоєчасне прийняття спадщини мало місце як по причині його недостатньої правової обізнаності в даному питанні, так і по причині помилкового орієнтування його державним нотаріусом.

    Відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

    Належна оцінка зібраних по справі доказів, вказує на наявність підстав для задоволення позову.

А тому враховуючи всі обставини по справі суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин і вважає за можливе визначити йому додатковий строк для подання ним заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його матері ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    На підставі наведеного, ст. ст.1261, 1268, 1270, 1272 ч.3 ЦК України та керуючись ст. ст. 10, 60, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд -

                    в и р і ш и в:

позовні вимоги ОСОБА_2 до Ватутінської міської Ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

    Визначити ОСОБА_2 додатковий строк тривалістю в один місяць з моменту набрання судовим рішенням законної сили для подання до Ватутінської державної нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Черкаської області, через Ватутінський міський суд Черкаської області на протязі десяти днів з дня його проголошення.

    Головуючий                                            В.А. Здоровило

   

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація