Судове рішення #12619083

справа  №2-о-206/10

РІШЕННЯ

іменем України

    16 грудня 2010 року                 м.Ніжин 

                Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області

в складі:

головуючого – судді Олійника В.П.,

при секретарі – Павленко О.В.,

з участю заявника,

представника заінтересованої особи-Іваненко С.М.,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення  факту постійного проживання на території України за станом на 24 серпня 1991 року,

встановив:

    Заявник звернувся до суду із заявою про встановлення факту проживання на території України станом на 24 серпня 1991 року, посилаючись на те, що є уродженцем Херсонської області, в квітні 1991 року отримав паспорт громадянина СРСР, який згодом втратив, дій по оформленню паспорта громадянина України не здійснював, станом на 24 серпня 1991 року постійно проживав на території України, встановлення факту необхідне для вирішення питання  про віднесення до громадянства України та отримання паспорта.

    В судовому засіданні заявник підтримав заяву за вищевикладених обставин.

    Представник заінтересованої особи-СГІРФО Ніжинського МВ УМВС-Іваненко С.М. в судовому засіданні вважала за необхідне заяву задовольнити.

    Враховуючи наявні у справі докази, пояснення заявника та представника заінтересованої особи, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви повністю зі слідуючих підстав.

    Відповідно до положень п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про громадянство України” громадянами України є усі громадяни колишнього СРСР, які на момент проголошення незалежності України (24 серпня 1991 року) постійно проживали на території України.

    Пунктом 8 “Порядку провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень”, затверджених Указом Президента України від 27 березня 2001 року N 215 (в редакції від 27 червня 2006 року N 588/2006) встановлено правило, що для встановлення належності до громадянства України відповідно до п.1 ч.1 ст. 3 Закону України “Про громадянство України” особа, яка за станом на 24 серпня 1991 року постійно проживала на території України і перебувала у громадянстві колишнього СРСР, але не має у паспорті громадянина колишнього СРСР відмітки про прописку, що підтверджує факт її постійного проживання на території України на зазначену дату, подає, зокрема, рішення суду, яким підтверджується факт постійного проживання особи на території України за станом на 24 серпня 1991 року.

    В судовому засіданні встановлено, що заявник є уродженцем с.м.т.Чаплинка Чаплинського району Херсонської області, навчався в Тимківській допоміжній школі-інтернаті (Бобровицький район Чернігівської області) з 1985 року по 1992 рік, з 1990 року постійно проживає в с.Кропивне Ніжинського району Чернігівської області, перебував у лавах збройних сил України з 28 червня 1993 року по 09 березня 1994 року, тобто наявні відомості про постійне місце проживання заявника на території України за станом на 24 серпня 1991 року, при цьому наявний спір про факт, який має безспірний характер і необхідний заявникові для встановлення належності до громадянства України і не пов”язаний з наступним вирішенням спору про право, тобто спір про право цивільне не вбачається.    

    Враховуючи вищезазначене, на підставі ст.3 Закону України “Про громадянство України”, керуючись ст.ст. 60, 235, 256, 259, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-    

вирішив:

    Заяву задовольнити повністю.

    Встановити факт постійного проживання ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, на території України за станом на 24 серпня 1991 року.

    Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Чернігівської області через Ніжинський міськрайонний суд Чернігівської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

    Головуючий             суддя Олійник В.П.         .

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація