Судове рішення #12618510

                                 

 Справа № 2а-2498/10 р.                                                        

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06  грудня  2010  року     Суддя Придніпровського  районного суду м. Черкаси   Драник Н.П.,

      розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про зобов’язання в подальшому здійснювати нарахування та виплату пенсії у розмірах, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни»,

в с т а н о в и в:

22 листопада 2010 року  позивач  звернулася до Придніпровського районного суду            м. Черкаси з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси  про визнання відмови протиправною та стягнення не донарахованої щомісячної  соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком  відповідно до  Закону України «Про соціальний захист дітей війни»  за 2006-2009 роки та зобов’язання відповідача в подальшому здійснювати нарахування та виплату пенсії у розмірах, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни».

Ухвалою суду від 06.12.2010 року в задоволенні клопотання  позивачеві про поновлення пропущеного строку для звернення до суду відмовлено, а адміністративний позов в частині визнання відмови протиправною та стягнення підвищення до пенсії відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком та 2006-2009 роки залишений без розгляду.

Представник відповідача – Управління Пенсійного Фонду України  Придніпровського району м. Черкаси   надав  письмове заперечення, яким повністю заперечують в задоволенні позовних вимог позивачеві

Суддя,  дослідивши письмові матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач  ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року має статус «дитини війни». У зв’язку з цим позивач відповідно до статті 6 зазначеного Закону з 01.01.2006 року має право на отримання щомісячної соціальної державної допомоги у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Вказані обставини підтверджені копією паспорта  та копією пенсійного посвідчення  позивача , серія НОМЕР_1 виданого 04.06.1997 року .

Відповідно до приписів ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням  адміністративного  судочинства  є  захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб,  прав  та  інтересів  юридичних осіб  у  сфері  публічно-правових  відносин  від  порушень  з боку органів державної влади,  органів місцевого самоврядування,  їхніх посадових  і  службових осіб,  інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій  на  основі  законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.  

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.  

    Таким чином, звернення до суду зумовлене наявністю вже порушених прав, свобод чи інтересів, на захист яких звертається особа, у зв’язку з чим визнання будь-якого права на майбутнє є безпідставним та необґрунтованим. З огляду на викладене, позовні вимоги позивача  про зобов’язання відповідача в подальшому (в майбутньому) здійснювати нарахування та виплату пенсії у розмірах, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» не обґрунтовані, оскільки права позивача на майбутнє відповідачем не порушені, а тому задоволенню не підлягають.  

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 159-163, 167,183-2,  КАС України (із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України «Про судоустрій та статус суддів»від 07.07.2010 №2453-VI ),  суд, -  

                                                                                    Постановив:

    В задоволенні позову  ОСОБА_1    до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про зобов’язання в подальшому здійснювати нарахування та виплату пенсії у розмірах, передбачених Законом України «Про соціальний захист дітей війни»  – відмовити.

    Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним направленням її копії, особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

   

    Головуючий:                                                                            

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація