Судове рішення #12617898

                            ЗАОЧНЕ   РІШЕННЯ                            

                    ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ       Справа №2- 1370/2010 рік

                                         

           03 грудня   2010 року Малинський районний суд Житомирської області в складі

        головуючої  судді             Збицької К.Д.

        з участю секретаря             Даниленко Л.Г.,

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду в місті Малині цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про стягнення аліментів на утримання  неповнолітньої дитини, -

                            встановив :

    позивач  просить стягнути аліменти з відповідачки  в твердій грошовій сумі  у розмірі 300 гривень щомісячно на утримання    неповнолітньої доньки ОСОБА_3  ІНФОРМАЦІЯ_1, яка   проживає разом з ним, до досягнення нею повноліття.  

    У судовому засіданні  підтримав позовні вимоги та пояснив, що вони з відповідачкою мають трьох дітей. Старша донька повнолітня. Після припинення спільного проживання син ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_3 проживає разом з матір’ю. Він сплачує на нього аліменти. На доньку ОСОБА_3 відповідачка матеріальної допомоги не надає.   Оскільки вона офіційно не працевлаштована, просить стягнути аліменти у твердій грошовій сумі.

Відповідачка, будучи належним чином повідомлена,  двічі у судове засідання не з’явилася. Про причини неявки суд не повідомила, заперечення проти позову не надала.  

За згодою позивача суд ухвалює заочне рішення на підставі наявних у справі документів.

    З’ясувавши обставини справи та перевіривши їх наданими суду доказами   у межах заявлених позовних вимог, суд визнає, що позов підлягає   задоволенню.

    Судом встановлено, що сторони є батьками неповнолітньої ОСОБА_3.    

    В силу ст.180 Сімейного кодексу України батьки  зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. Відповідно до ч.3 ст.181 цього Кодексу за рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються у частці від доходу або у твердій грошовій сумі.

    Статтею 184 Сімейного кодексу України  передбачено підстави визначення аліментів у твердій грошовій сумі, зокрема, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення.

    Відповідно до роз’яснень, викладених у п.17 постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 05.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» вирішуючи питання щодо розміру аліментів, суд повинен ураховувати: стан здоров’я, матеріальне становище дитини і платника аліментів; наявність в останнього інших неповнолітніх дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, повнолітніх дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.

    Відповідачка не надала суду жодного з доказів, що свідчили б про неможливість сплачувати аліменти у визначеному позивачем розмірі.

    Із матеріалів справи видно, що донька ОСОБА_3 проживає разом з батьком.

     

    З урахуванням наведених обставин суд задовольняє позов, а також покладає на відповідачку оплату витрат інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 120 гривень та  судового збору в дохід держави у розмірі 51гривня.

   

        Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 81, 88, 212, 213, 215, 367 ч.1 п.1,224-226  Цивільно-         процесуального Кодексу України, на підставі ст. ст.180,184   Сімейного кодексу         України, -

                        вирішив :

    позов задовольнити повністю.

Стягнути аліменти з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2,   уродженки міста Сиктивкар,  мешканки села Рудня Вороб’ївська Малинського району Житомирської області, на користь   ОСОБА_1 на утримання доньки ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1   в твердій грошовій сумі у  розмірі 300 (триста) гривень щомісячно,   починаючи  з 28 жовтня 2010 року  до досягнення дитиною повноліття.

 

Стягнення аліментів у розмірі місячного платежу підлягає негайному виконанню.

Стягнути в ОСОБА_2 120 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи та 51 гривню судового збору в дохід держави.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

    Заяву про перегляд судового рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

    Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана позивачем протягом десяти днів з дня його проголошення до апеляційного суду Житомирської області через Малинський районний суд.

   

    Головуюча

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація