Судове рішення #12614525

                        справа № 2а-1571/10

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

15 листопада 2010 року                                                                                                    м.Дніпродзержинськ                

Суддя Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області    як місцевого адміністративного суду Федоріщев С.С.  розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до ВДАІ м.Дніпродзержинська «про скасування постанови про адміністративне правопорушення»,-

ВСТАНОВИВ:

        Позивач звернувся до Дніпровського районного суду як місцевого адміністративного суду з позовом, в якому просить суд скасувати постанову Інспектора ДПС ВДАІ м.ДніпропетровськаБябенко Р.Д. про накладення адміністративного стягнення від 25.08.2010року за ст.121 ч.1 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 340 гривень. Обгрунтовуючи свої позовні вимоги, позивач зазначає, що вважає винесення постанови Інспектором ДАІ безпідставним та незаконним.

         Вивчивши матеріали адміністративного позову, судом встановлено, що позов підлягає залишенню без руху, оскільки згідно матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач отримав копію постанови на руки одразу при складені постанови 25 серпня 2010 року проте звернувся до суду 08 листопада 2010 року, тобто пропустив 10-денний строк на оскарження постанови. Крім того, в позові формально заявлено про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду  та не зазначено обставин й доказів, які б підтверджують поважність пропуску строку звернення до суду.

Також згідно матеріалів адміністративного позову відповідачем вказано – ВДАІ міста Дніпродзержинська, який не є юридично особою, а тому являється неналежним відповідачем по справі.

         Згідно п.3 ч.1 ст.288 КУпАП, постанову по справі про адміністративне  правопорушення  іншого органу (посадової особи) про  накладення адміністративного  стягнення  може  бути оскаржено у  вищестоящий орган (вищестоящій посадовій  особі)  або  в  районний,  районний у місті, міський чи міськрайонний     суд,    у    порядку,    визначеному    Кодексом адміністративного    судочинства    України,   з особливостями, встановленими Кодексом України про адміністративні правопорушення.

        Згідно ст.289 КУпАП, скаргу  на  постанову  по    справі    про    адміністративне правопорушення  може  бути  подано  протягом  десяти  днів  з  дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо  якої  винесено  постанову, може  бути  поновлено  органом  (посадовою  особою),   правомочним
розглядати скаргу.

       Згідно п.5 ч.1, ч.2 ст.106 КАСУ, у позовній заяві зазначаються:… заява  про  поновлення  строку звернення до адміністративного суду. На  підтвердження обставин,  якими обґрунтовуються позовні вимоги,  позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.

       Згідно ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

          Таким чином, враховуючи наявні недоліки позовної заяви, суд приходить до висновку про необхідність залишення адміністративного позову без руху з наданням позивачу строку для їх виправлення.

Керуючись  ч.1,2, ст.106, ст.108 КАСУ України, -

УХВАЛИВ:

Матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 - залишити без руху.

          Ухвалу суду невідкладно направити на адресу позивача та повідомити позивача про необхідність усунути, в строк не більше 5 днів з дня отримання ухвали  суду про залишення позову без руху, зазначені недоліки позовної заяви, а саме:

•   надати заяву про поновлення пропущенного строку звернення до суду з поважних причин; зазначити та додати докази на підтвердження обставин щодо пропуску строку для звернення до суду з поважних причин;

•   зазначити належного відповідача по справі

           Роз’яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків, позовна заява буде вважатися неподаною та йому повернута.

            Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня отримання ухвали, з направленням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя                                                Федоріщев С.С.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація