№ 2о-352/10
У Х В А Л А
15 грудня 2010 року м. Київ
Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Мазурик О.Ф., розглянувши заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
В С Т А Н О В И В :
В грудні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою про встановлення факту проживання однією сім’єю чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу.
Зазначена заява підлягає поверненню заявнику з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 234 ЦПК України окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Як вбачається з заяви, ОСОБА_1 з метою передбачити в майбутньому претензії і домагання ОСОБА_2 на рухоме та нерухоме майно, що було і буде придбано нею за власні особисті кошти з вересня 2007 року по день звернення до суду і на майбутнє, для визначення, встановлення і підтвердження права спільної сумісної власності лише на майно, яке було придбано ними за спільні кошти за час спільного сумісного проживання без реєстрації шлюбу за період з липня 2004 року по червень 2007 року, в неї виникла необхідність в підтвердженні та встановленні факту проживання однією сім’єю з ОСОБА_2 без реєстрації шлюбу у вказаний період.
Таким чином, судом встановлено що встановлення підвідомчого судові факту пов’язане з вирішенням в майбутньому спору про право.
Згідно ч. 3 ст. 235 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом.
Згідно п. 3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» (із змінами, внесеними згідно з постановою Пленуму Верховного Суду України № 15 від 25.05.98), у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов’язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз’яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Керуючись ст.ст. 254, 256 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя