Судове рішення #12610097

Справа № 2-о-20/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

25 листопада 2010 року. Солонянський районний суд   Дніпропетровської області у складі:

головуючого - судді Слоквенко Г.П.,

народних засідателів - Черкасової Н.Б., Шеремет І.Л.

при секретарі - Короті Л.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Солоне цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання громадянина недієздатним,

В С Т А Н О В И В:

     Заявник звернувся до суду із заявою про визнання недієздатним її сина ОСОБА_2

    В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_2 перебуває на диспансерному обліку у психіатра Солонянської ЦРЛ з діагнозом - шизофренія. Крім того, ОСОБА_2 часто проходить лікування у Дніпропетровській обласній клінічній психіатричній лікарні.

     Вважає, що ОСОБА_2 наслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатний розуміти значення своїх дій та керувати ними, а тому може бути визнаний судом недієздатним.

     В судовому засіданні заявник заяву підтримала. Просила позбавити ОСОБА_2 дієздатності.

     Зацікавлена особа в судове засідання не викликалась, оскільки знаходиться на лікуванні, а відповідно до ч.1 ст.240 ЦПК України питання про виклик фізичної особи, щодо якої розглядається справа про визнання її недієздатною, вирішується в кожному випадку судом з урахуванням стану її здоров'я.

Представник зацікавленої особи -                       в судове засідання не з’явився, згідно заяви справу просили розглядати в їх відсутність.  

     Суд, заслухавши заявника, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

     В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 є сином заявниці, що підтверджується свідоцтвом про народження (а.с.5) і тривалий час знаходиться на лікуванні у зв’язку з психічними розладами, що підтверджується медичною карткою (а.с.25-27).

     Згідно акту №30 відділення судово – психіатричних експертиз КУ «Дніпропетровська обласна клінічна психіатрична лікарня» від 30 вересня 2010 року : « ОСОБА_2 виявляє хронічний стійкий психічний розлад в формі шизофренії параноїчної, виражений змішаний тип дефекту. За своїм психічним станом в теперішній час іспитуємий не може розуміти значення своїх дій та керувати ними».              

     Відповідно до ч.1 ст.39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

 

      На підставі викладеного, керуючись ст.39 ЦК України, ст.ст.239,240,241 ЦПК України суд

 

   

ВИРІШИВ:

Визнати недієздатним ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до Дніпропетровського апеляційного суду, через районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня після його проголошення.

Головуючий:

 

Народні засідателі:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація