Справа № 6-22-2010 рік
САКСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Ухвала
20 грудня 2010 року Сакський районний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Ісламгулової ОВ, з секретарем Дема НВ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Саки подання державного виконавця Київського ВДВС про заміну сторонни у виконавчому провадженні,
встановив:
Державний виконавець Київського відділу державної виконавчої служби м. Сімферополя ІВ Григорєва, звернулася до Сакського міськрайсуду АР Крим з поданням про заміну сторони у виконавчому провадженні, яке мотивує тим, що боржник визнаний недієздатним, йому призначений піклувальник. Оскільки боржник вибув, державний виконавець вважає, що потрібно замінити сторону виконавчого провадження на правонаступника, тобто опікуна недієздатного.
Дослідивши письмові матеріали справи, судом встановлене, що на примусовому виконанні у відділі державної виконавчої служби знаходиться виконавче провадження № 1985, відкрите на підставі виконавчого листа № 2-2097 від 27 травня 2002 року, виданого Сакським міськрайсудом АР Крим про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання сина ОСОБА_3, народження ІНФОРМАЦІЯ_2 року у розмірі 1\4 частки усіх видів заробітку до повноліття дитини.
Аліменти стягувалися з пенсії за інвалідністю боржника у ПФУ Київського району м. Сімферополь.
Однак, 14 вересня 2007 року рішенням Київського районного суду м. Сімферополь по справі № 2о-221-2007 ОСОБА_1 визнаний недієздатним.
20 грудня 2007 року рішенням Київського районного суду м. Сімферополь по справі № 2о-454\2007 встановлена опіка над недієздатним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, піклувальником визначена ОСОБА_4, яку виконавець просить притягнути до участі у виконавчому провадженні замість недієздатного боржника, при цьому посилається на ст.378 ЦПК України.
Однак, недієздатна особа сама несе відповідальність за своїми боргами, піклувальник є її представником. Згідно до ч.3 ст.41 ЦК України, правочини від імені недієздатної фізичної особи та в її інтересах вчиняє опікун. Тобто опікун не є правонаступником недієздатного, за виключенням передбаченого законом, наприклад, за вчинення шкоди, а сплата аліментів є особистим немайновим правом, тому опікун не може заміняти особу у виконавчому проваджені.
Керуючись ст. 378 ЦПК України, суд
ухвалив:
В задоволені заяви державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Сімферопольського державного управління юстиції про заміну сторони в виконавчому проваджені № 1985 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайсуд шляхом подачи в 5-денний строк з дна проголошення ухвали, апеляційної скарги.
Головуючий