Р І Ш Е Н Н Я Справа № 2-6695/10
Ім’ям України
(заочне)
09 грудня 2010 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави, у складі судді Литвиненка І.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Полтаві цивільну справу за позовом госпрозрахункової житлово-комунальної дільниці № 11 управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, ГЖЕД № 11 УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради, звернувся до суду із позовною заявою до відповідачів – ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за послуги з утримання будинку та прибудинкової території у сумі 1767 гривень 75 копійок, судових витрат у сумі 30 гривень (а.с. 2-3).
Свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідачі зареєстровані та мешкають у АДРЕСА_1, який є комунальною власністю та знаходяться на балансі у ГЖЕД № 11 УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради. Згідно з вимогами ст.ст. 64, 66-67 ЖК України, квартиронаймачі та повнолітні члени їх сімей у багатоквартирних будинках зобов’язані своєчасно вносити плату за обслуговування та утримання житла і комунальні послуги. Відповідно до вимог ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року за № 45, постанови Кабінету Міністрів України від 22 червня 1998 року за № 939, споживачі зобов’язані оплачувати надані їм житлово-комунальні послуги. Відповідачі свої зазначені зобов’язання належним чином не виконують, безоплатно користуються послугами з утримання будинку та прибудинкової території, які їм надає позивач, внаслідок чого станом на 01 травня 2010 року за ними утворилася заборгованість у сумі 1767 гривень 75 копійок, яку прохає стягнути з них солідарно.
У судове засідання представник позивача не з’явилася, звернулася до суду із письмовою заявою про розгляд справи за її відсутності, позовні вимоги підтримала (а.с. 11).
Відповідачі належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, але до суду не з’явилися, письмових заяв так клопотань суду не надали (а.с. 17). Відповідно до вимог ч. 4 ст. 169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, то може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановлювати заочне рішення). З цих підстав суд, спираючись на норми ст.ст. 169, 197, 224 ЦПК України, розглянув справу у заочному порядку, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального засобу, та ухвалив рішення.
Перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, суд приходить до висновку про можливість задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що у АДРЕСА_1 зареєстровані та мешкають ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 4). Взаємовідносини між позивачем та відповідачами по наданню послуг з утримання будинку та прибудинкової території врегульовано Житловим кодексом України, Правилами утримання будинків та прибудинкових територій, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 року за № 45, постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 1998 року за № 939, а також Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду» та Положенням «Про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян». Згідно з вимогами ст.ст. 64, 67 Житлового кодексу України та п.п. 17 Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, квартиронаймачі зобов’язані вносити квартирну плату та плату за обслуговування і ремонт будинків щомісяця, не пізніше 10 числа наступного місяця, якщо договором не встановлено інші строки, а повнолітні члени сім’ї наймача зобов’язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і прибудинкової території.
Вимоги зазначених нормативно-правових актів відповідачі належним чином не виконують, так як від послуг з утримання будинку та прибудинкової території, які надає позивач, не відмовляються, але за ці послуги своєчасно не розраховуються. Згідно з наданими позивачем розрахунками заборгованості, борг споживачів по оплаті за послуги з утримання будинку та прибудинкової території, за період часу з 01 вересня 2008 року по 01 травня 2010 року, становить 1767 гривні 75 копійок (а.с. 5). Судові витрати по справі складають 30 гривень (а.с. 1).
Відповідно до вимог ст. 526 ЦК України зобов’язання має виконуватися належним чином. Згідно з вимогами ст. 610 ЦК України, порушенням зобов’язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).
Враховуючи те, що відповідачі належним чином не виконують свої обов’язки по сплаті коштів за зазначені послуги, встановлені наведеними нормативно-правовими актами, однак постійно користуються цими послугами, суд приходить до висновку про задоволення позову та стягнення з відповідачів на користь позивача заборгованості.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 526, 610 ЦК України, ст.ст. 64-68 ЖК України, ст.ст. 15, 30, 60, 75, 76, 88, 169, 197, 208, 212-215, 218, 224, 293 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов госпрозрахункової житлово-комунальної дільниці № 11 управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради – задовольнити у повному обсязі.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь госпрозрахункової житлово-комунальної дільниці № 11 управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради заборгованість з оплати за утримання будинку та прибудинкової території, яка склалася станом на 01 травня 2010 року у сумі 1767 гривень 75 копійок.
Стягнути у рівних долях з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь госпрозрахункової житлово-комунальної дільниці № 11 управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради судові витрати по справі у сумі 30 гривень.
Стягнути у рівних долях з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 судовий збір у сумі 51 гривня на користь Держави.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції протягом 10 днів зо дня його проголошення особами, що брали участь у судовому засіданні, а особами, які не брали участь у судовому засіданні – протягом 10 днів зо дня отримання ними копії рішення.
Рішення суду набирає законної сили протягом 10 днів зо дня його проголошення, або протягом 10 днів зо дня отримання його копії учасниками процесу, які не брали участь у судовому засіданні, якщо не буде оскаржено у встановленому порядку.
Заочне рішення може бути переглянуто Октябрським районним судом м. Полтави за заявою відповідачів, яку може бути подано протягом 10 днів зо дня отримання ними копії рішення.
Суддя І.Ю. Литвиненко