Справа № 2-5408\ 2010 рік
Р І Ш Е Н Н Я
І м е н е м У к р а ї н и
09 грудня 2010 року Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим
у складі: головуючого судді – ПЕРЕВЕРЗЄВОЇ Г.С.
при секретарі – КАЗАЧЕНКО Ю.М.
розглянувши у судовому засіданні у залі Ялтинського міського суду цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дітей в твердій грошовій сумі,
в с т а н о в и в:
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання неповнолітніх дітей в сумі по 500 гривень на кожну дитину щомісячно до досягнення ними повноліття.
Вимоги мотивує тим, що відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають разом з нею та знаходяться на її утриманні. Відповідач проживає окремо від них та матеріальної допомоги на їх утримання не надає, регулярного доходу не має. Вона працює, доглядає за дітьми і самостійно утримувати їх матеріально вона не в змозі.
Відповідач в судовому засідання позов визнав частково, просив зменшити суму стягнення, так як він проживає разом з батьками, які є пенсіонерами та потребують додаткового утримання, не працює та постійного доходу не має.
Суд, вислухавши сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає частковому задоволенню.
Судом встановлено, що позивач та відповідач є матір’ю та батьком ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5), ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 8).
Неповнолітні діти проживають разом з позивачкою ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, та знаходяться на її утриманні (а.с. 4).
Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, непостійний дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
Як встановленого судом, відповідач не працює, має непостійний та нерегулярний заробіток, чого він в судовому засіданні не заперечував.
Таким чином, суд вважає, що розмір стягуваних з нього аліментів має бути визначений в твердий грошовій сумі.
Згідно ст. 182 СК України, при визначення розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище дитини; стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення.
Як встановлено судом, позивачка працює та має регулярний дохід. Відповідач не працює, має на утриманні, окрім неповнолітніх дітей ще двох непрацездатних батьків, які є пенсіонерами (а.с. 10).
Вивчивши усі обставини, що мають істотне значення для визначення розміру аліментів, суд вважає можливим задовольнити позов частково та визначити їх розмір в сумі 300 гривень щомісячно на кожну дитину до досягнення ними повноліття.
Оскільки позов підлягає задоволенню, з відповідача також підлягають стягненню судові витрати у вигляді судового збору і витрат на інформаційно – технічне забезпечення справи.
Згідно ст. 367 ЦПК України, рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 180, 182, 184 СК України, ст. ст. 10,60, 212,213,215,218, 367 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця м. Ялта, що мешкає за адресою : АДРЕСА_2, який не працює, на користь ОСОБА_1, на утримання доньки ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, доньки ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, аліменти у розмірі 300 (триста) гривень на кожну дитину щомісячно, починаючи від дня подання позовної заяви, тобто від 18 листопада 2010 року до повноліття дитини.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 51 (п’ятдесят одна) гривня та витрати по інформаційно – технічному забезпеченню справи в сумі 120 (сто двадцять) гривень.
Відповідно до ст.367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд АРК через Ялтинський міський суд у порядку та строки згідно ст. ст. 294, 296 ЦПК
Суддя –