Судове рішення #12606109

                                                                                                             Справа № 2-1117/10

                                                                РІШЕННЯ

                                                     ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

        10 грудня 2010р. Вовчанський районний суд Харківської області в складі:  через від

Розглянувши у судовому засіданні в м.Вовчанськ справу за позовом ОСОБА_1 до Вовчанської міської ради про визнання права власності на житловий будинок у порядку спадкування за законом  

                                                          Встановив:

               ІНФОРМАЦІЯ_1.помер ОСОБА_2, батько позивача, після смерті якого відкрилася спадщина на житловbй будинок, розташований в АДРЕСА_1.  

               Після смерті батька, позивач у встановлений законом 6-ти місячний строк подав до Вовчанської держнотконтори заяву про прийняття спадщини, але з документальним оформленням спадщини не поспішав.

                Будучи єдиним спадкоємцем за законом на майно померлого батька прийнявши спадщину у встановленому законом порядку, позивач звернувся до нотаріальної контори для отримання свідоцтва про право на спадщину. Але оформив документи лише на спадковий автомобіль. В видачы свідоцтва про право на спадщину на житловий будинок було відмовлено, оскільки серед документів померлого не знайшов свідоцтва про право власності на будинок.

                 А тому , зважаючи на ці обставини, просить суд, визнати за ним право власності на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. батька ОСОБА_2.

                 Позивач в судовому засіданні позов підтримав.

                 Відповідач проти позову не заперечував.

                 Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

                Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнані позову ухвалюється судове рішення  в порядку встановленому ст..174 цього ж Кодексу.

               Заслухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

               Спадковий будинок по АДРЕСА_1  був побудований померлим ОСОБА_2  в 1985р. відповідно вимогам діючого на той час законодавства, поселив сім’ю і як повновласний господар володів і користувався будинком до моменту смерті, яка сталася в 2005р. Але в міській раді свідоцтво про право власності на будинок не отримав, вважаючи що наявними документами на забудову підтверджується його право власності.

              Після смерті батька, позивач звернувся до міської ради за отриманням правовстановлюючого документу на будинок, де перевірили наявні документи і підтвердили, що вся документація відповідає вимогам закону і йому як спадкоємцю необхідно вирішити це питання в судовому порядку.

             Наявними документами підтверджується право власності ОСОБА_2 на житловий будинок по АДРЕСА_1.

             Згідно ст.1261 ЦК України позивач є єдиним спадкоємцем першої черги за законом (діти спадкодавця ) після смерті ОСОБА_2., інших спадкоємців не має.

                      Керуючись ст.1261 ЦК України, ст..10,11,118,119 ЦПК України, суд-

                                                                ВИРІШИВ:

                    Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1. батька ОСОБА_2.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Вовчанський районний суд Харківської області шляхом подачі у 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

                                                               

       

       Головуючий суддя                                 Божко В.М..

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація