ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 319
ПОСТАНОВА
Іменем України
16.10.2007 | Справа №2-23/10433-2007А |
Господарський суд Автономної Республіки Крим у складі
судді ІщенкоГ.М.,
секретаря судового засідання Єменджієвої А.М., розглянувши за участю представників:
від позивача – Кононенко І.В. – головний спеціаліст юридичного відділу, дов.№07-03-6 від 03.01.2007р.
від відповідача - не з’явився, повідомлений належним чином,
за участю прокурора – Куінджі М.О.– прокурор відділу прокуратури АР Крим,
у відкритому судовому засіданні справу
за адміністративним позовом Прокурору Кіровського району АР Крим в інтересах держави в особі Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим, (95006, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Р. Люксембург, 17а),
до відповідача Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Присивашье», (97300, АР Крим, Кіровський район, с. Шубіно, вул. Озерна, 5),
про стягнення 1373,01 грн.
в с т а н о в и в :
Прокурор Кіровського району АР Крим в інтересах держави в особі Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим звернувся до господарського суду АР Крим із адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Присивашье» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 1732,32грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачуються у встановлені законодавством строки та розміри страхові внески.
У судовому засіданні представник позивача надав клопотання про уточнення суми позовних вимог, у зв’язку з тим, що в резолютивній частині позову помилково вказано суму заборгованості в розмірі 1732,32 грн. та просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 1373,01 грн.
Відповідач відзиву на позовну заяву не представив, не забезпечив явку свого представника в судове засідання, про день розгляду справи повідомлявся належним чином - судовими повістками. Про причини неявки суд не повідомив.
Розглянув матеріали справи, заслухав пояснення представника позивача, прокурора, дослідив надані докази, судом встановлено наступне.
Сільськогосподарський виробничий кооператив «Присивашье» зареєстрований як платник страхових внесків до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Так, згідно статті 9 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням» (далі-Закон), Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, провадить збір та акумуляцію страхових внесків на інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.
Відповідно до пункту 2 частини 2 статті 27 Закону, страхувальник зобов’язаний нараховувати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
У статті 21 Зазначеного закону визначений розмір страхових внесків, які підлягають сплаті.
Згідно пункту 1 статті 30 Закону та пункту 5.1 Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженої постановою Фонду втрати працездатності від 26.06.2001р. №16 (далі - Інструкція), роботодавець - страхувальник несе відповідальність за ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків.
У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальником, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальник сплачує суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.
Відповідно до звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов’язані з загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності перший квартал 2007 року, поданого відповідачем у Фонд у порядку звітності, за Сільськогосподарським виробничим кооперативом «Присивашье» склалася недоїмка зі сплати страхових внесків в сумі 1373,01 грн. (рядок 4 розділу V розрахунку, аркуш справи 9).
Пунктом 2 статті 30 Закону не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються у доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 8 зазначеного Закону передбачено, що спори, що виникають з правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в судовому порядку.
Відтак, вимоги прокурору про стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Присивашье» заборгованості в розмірі 1373,01грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 16 жовтня 2007 року.
У повному обсязі постанову складено 22 жовтня 2007 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 122, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу «Присивашье», (адреса: 97300, АР Крим, Кіровський район, с. Шубіно, вул. Озерна, 5; банківські реквізити: рахунок 26003301314502 у Кіровському відділенні №5301 ВАТ ДОБ України, МФО 384298, ідентифікаційний код у ЄДРПО України 31091543) на користь Відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АР Крим (адреса: 95000, м. Сімферополь, вул. Р.Люксембург, 17,а; банківські реквізити: рахунок 256097014158 у Кіровському відділенні №5301 ВАТ ДОБ України, МФО 384298, код платежу 50030400, ідентифікаційний код у ЄДРПО України 26085726) суму заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 1373,01грн.
Постанова може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного господарського суду через господарський суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови в десятиденний строк з дня складення постанови у повному обсязі, з подальшим поданням апеляційної скарги на постанову протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження та в порядку, передбаченому частиною 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, у разі неподання відповідної заяви (стаття 254 Кодексу адміністративного судочинства України).
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Іщенко Г.М.