Судове рішення #12604470

Справа № 2-а-1293/2010р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 грудня 2010 року                                                                  Шепетівський міськрайонний суд

08 год. 20 хв.                                              Хмельницької області

Суддя Шепетівського міськрайонного суду  Хмельницької області Березюк О.Г.

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Шепетівського міжрайонного прокурора в інтересах ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області про зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,

в с т а н о в и в :

19 листопада 2010 року Шепетівський міжрайонний прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах ОСОБА_1, в якому просив зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області здійснити перерахунок її пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплаченого страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії за 2009 рік 1650 грн. 43 коп.

В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ОСОБА_1 отримує пенсійне забезпечення по віку. На даний час, по досягненню відповідного стажу, отримала право на перерахунок пенсії, оскільки після досягнення пенсійного віку працювала та отримувала доходи. Однак, при здійсненні їй перерахунку пенсійного забезпечення, відповідач, в порушення всіх норм та правил, неправомірно використав середній показник заробітної плати по Україні за 2007 рік, який до застосування в її випадку не підлягає, чим позбавив її права на належне утримання гарантоване державою.

Вважаючи, що при перерахунку пенсії права ОСОБА_1 порушенні, просить позов задовольнити та зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка провести перерахування належних їй пенсійних виплат, застосувавши показник середньої заробітної плати за 2009 рік - 1650 грн. 43 коп.

Відповідно до ч. 4 ст. 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, останній проводиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії та застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, який враховується за попередній рік, що передує року перерахунку пенсії.

ОСОБА_1 після призначення пенсії за віком продовжувала працювати, а тому відповідно отримала право на перерахунок пенсії.

Однак своїм правом в повному обсязі скористатися не може із-за неправомірних дій Управління, оскільки останнє в порушення норм чинного законодавства, при проведенні перерахунку пенсійного забезпечення використовує показники чинні станом на 2007 рік.

Однак, з такими висновками суд погодитися не може, оскільки вони є неправомірними та не ґрунтуються на вимогах закону.

Як встановлено судом, перерахунок пенсії позивачу, органами Пенсійного фонду був проведений в 2010 році. Таким чином, відповідно до вимог законодавства, зокрема ст. 42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1, Управління, повинне було використовувати показники 2009 року, а не 2007 року, що є в даному випадку.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року визнано не конституційними положення підпунктів 6, 10 пункту 35 розділу ІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2008 року № 107-VІ, якими було змінено редакцію ч. 4 ст. 42 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо встановлення процедури перерахунку пенсійного забезпечення.

Конституційний Суд України визнав, що зупинення та обмеження Законом України «Про державний бюджет» дії інших законів щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає  Конституції України. Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.  

Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді позовів у зв’язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначених законів, що визнані неконституційними; є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене. Положення підпункту підпунктів 6, 10 пункту 35 розділу  ІІ Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік", визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Отже, дії відповідача, що полягають у нарахуванні та виплаті позивачу пенсійного забезпечення з розрахунку середнього показника заробітної плати по Україні для призначення пенсії за 2007 року з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення є незаконною.

Таким чином, з врахуванням часу винесення рішення Конституційного Суду України, а саме 22.05.2008 року, а у випадку позивача з 19.05.2010 року, при визначенні пенсійного забезпечення останньої та перерахунку пенсії, повинен був застосовуватися показник середньої заробітної плати в  цілому по Україні за 2009 рік, а саме 1650 грн. 43 коп.

Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 року № 121/2001 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення. Основним завданням Пенсійного фонду України є забезпечення, збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються з коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження через створені в установленому порядку його територіальні управління.

Таким чином, саме відповідач – Управління повинне бути зобов’язане здійснити позивачу перерахунок пенсії з розрахунку показника середньої заробітної плати в  цілому по Україні за 2009 рік.

Судові витрати по справі у вигляді сплати судового збору підлягають стягненню з державного бюджету, оскільки саме неправомірні дії Управління, яке являється підрозділом органів державної виконавчої влади призвели до порушення законних прав позивачки.

Виходячи з наведеного, на підставі ст. 22 Конституції України, рішення Європейського Суду від 8 листопада 2005 року справа «Кечко проти України», Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року із змінами і доповненнями, рішення  Конституційного Суду  України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008,  керуючись ст. ст. 10, 11, 86, 94, 162, 183-2   КАС України, суд,-

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівці Хмельницької області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з 01 жовтня 2010 року із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні для призначення пенсії за 2009 рік в розмірі 1650 грн. 43 коп.

Стягнути з державного бюджету м. Шепетівка на користь ОСОБА_1 3грн. 40коп. судових витрат по справі у вигляді сплати судового збору.

            Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання копії  постанови в Львівський апеляційний адміністративний суд.

Суддя :          

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація