Судове рішення #12604186

Справа № 2-а-2112/10

П О С Т А Н О В А

і м е н е м        У к р а ї н и

02 грудня 2010 року                      Кролевецький районний суд Сумської області

у складі: судді             -  Сірої Г.І.,

за участі секретаря      -  Малик Г.М.,

з участю: представника Головного управління

Пенсійного фонду України в

Сумській області        -  Калій Н.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кролевці справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області про визнання дій незаконними та зобов’язання провести перерахунок та виплату недоплаченої додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС,-

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, в якому просить:

1. Визнати незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо нарахування та виплати йому щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії за 2007, 2008, 2009, січень-липень 2010 роки у розмірах менших, ніж передбачено ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

2. Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області нарахувати та виплатити йому додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС за 2007, 2008, 2009, січень-липень 2010 років розмірах, встановлених ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» для 2-ї категорії осіб – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що він   є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

В серпні 2010 року він звернувся з письмовою заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо правильності нарахування йому додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю та отримав відповідь, в якій було вказано, що щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії йому виплачувалась відповідно до чинного законодавства, у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до положень ст.152 Конституції України і ст.73 Закону України «Про Конституційний Суд України» закони, інші правові акти або окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність і зворотної дії у часі не мають.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади, до яких відноситься Пенсійний фонд України, його органи та посадові особи, зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та Законами України.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», особам, віднесеним до категорії 2 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, яка визначається на момент виплати.

Так, йому було виплачена щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії за 2007 – липень 2010 року в розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, що суперечить ст. 51 вище зазначеного Закону, в результаті чого він недоотримав значну для нього суму грошей.

Згідно положень Закону України «Про Державний бюджет України» за відповідні роки прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, встановлено в таких розмірах: з 01.01.2008 р. – 470 грн., з 01.04.2008 р. – 481 грн., з 01.07.2008 р. – 482 грн., з 01.10.2008 р. – 498 грн., з 01.01.2009 р. – 498 грн., з 01.11.2009 р. – 573 грн., з 01.01.2010 р – 695 грн., з 01.04.2010 р. – 706 грн., з 01.07.2010 р. - 709 грн., з 01.10.2010 р. – 723 грн. За вказаний період йому була виплачена щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії в сумі – 15% прожиткового мінімуму, що є набагато менше від 30% розміру мінімальної пенсії за віком.

На сьогодні Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області, нараховуючи та виплачуючи йому додаткову пенсію у розмірах, що не відповідають розмірам, гарантованим положеннями Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильські катастрофи», порушує його права на соціальний захист, гарантовані Конституцією України.

Позивач в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача – Калій Н.М.,  позову не визнала, свою позицію як в судовому засіданні, підтвердивши письмові заперечення, обґрунтувала тим, що: позивач відповідно до ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» отримує додаткову пенсію, як учасник ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії.

З 01.01.2007 року ОСОБА_2 перебуває на обліку в головному управлінні як одержувач пенсії за вислугою років, призначеної на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ із грошового забезпечення, до складу якого враховані посадовий оклад за посадою, військове звання, процентна надбавка за вислугу років, додаткові види грошового забезпечення і премія.

Постановою КМУ «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету» від 03.01.2002 р. №1, закріплено, що виходячи з розміру 19,91 грн. провадиться розрахунок додаткової пенсії, передбаченої Законом № 796 –ХІІ під час призначення та перерахунку пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ.

Так як кошти на фінансування виплат пенсій за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» передбачені у видатковій частині Державного бюджету України на 2007 рік з урахуванням розміру додаткової пенсії, визначеного постановою КМУ «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету» від 03.01.2002 р. №1, то вимога позивача зобов’язати головне управління здійснити перерахунок додаткової пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, визначеної ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», суперечить законодавству.

При цьому Конституційний суд України в ухвалі від 23.10.2007 р. №58-у/2007 не знайшов підстав для визнання неконституційною постанови КМУ №1 та відмовив у відкритті конституційного провадження у справі щодо відповідності Конституції України положень даної постанови.

З 01.01.2008 року додаткова пенсія нараховується та виплачується позивачу, як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії відповідно до ст.51 вище зазначеного Закону, у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп, було визнано неконституційним положення Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року.

Тому окремі положення України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» втратили чинність лише з 22.08.2008 р.

В той же час з метою збереження рівня соціального захисту окремих категорій громадян Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 28.05.2008 № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» ця постанова набрала чинності з 22.05.2008 р. та чітко визначила розміри щомісячної додаткової пенсії та розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв’язок з Чорнобильською катастрофою. В п.4 зазначеної постанови встановлено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія, за шкоду заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону № 796-XII виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, тим, що належить до категорії 2 – 15 %.

Крім того, розмір мінімальної пенсії за віком встановлено ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 р., відповідно до якого за наявності достатнього страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Проте відповідно до ч.3 тієї ж статті мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений частиною першою, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом. Оскільки позивачу пенсія призначена за нормами Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», то застосовувати мінімальний розмір пенсії, встановлений ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», при розрахунку основного розміру пенсії позивача неможливо.

Відповідно до ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Про розмір пенсії позивачу було відомо протягом всього періоду одержання пенсії, а відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий з порушенням строків, встановлених ст.99 КАС України, залишається без розгляду.

Виходячи з вищевикладеного, відповідач вважає, що пенсія обчислювалася відповідно до вимог чинного законодавства, і тому просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Що стосується виплати додаткової пенсії з січня 2007 року, представник відповідача зазначила, що за 6 місяців 2007 року додаткова пенсія позивачу була виплачена у липні 2007 року.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши зібрані по справі докази, суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

По справі встановлено, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1, є учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та належить до 2 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Зазначені обставини вбачаються з копії посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (а.с.11). Він є пенсіонером МВС України з 31 грудня 2006 року (а.с.12).

Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян» пенсії особам, віднесеним до категорії 2, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, віднесеним до категорії 2, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком. Виплата додаткової пенсії відповідно до статті 53 зазначеного Закону здійснюється повністю незалежно від заробітку, пенсії чи іншого доходу.

Розмір мінімальної пенсії встановлено ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», відповідно до якого за наявності достатнього страхового стажу мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у визначеному законом розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ст.51 вказаного Закону позивачу щомісячно, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, повинна призначатися додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Частиною 3 статті 67 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст.54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму. В 1999 році вступив у силу ЗУ «Про прожитковий мінімум» від 15.07.1999 року № 966, який дає конкретне визначення мінімальної пенсії за віком, визначення прожиткового мінімуму, закладає правову основу для його встановлення, затвердження та врахування при реалізації державою конституційних гарантій громадян на достатній життєвий рівень. У ч.3 ст.42 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058 зазначено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом, збільшується розмір пенсії, визначений відповідно до ст.28 ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до позицій Конституційного Суду України стаття 38 Бюджетного Кодексу України конкретизує вимоги ч.95 Конституції України щодо змісту Закону про Державний бюджет і в сукупності вказані статті Бюджетного Кодексу України та Конституції України визначають вичерпний перелік правовідносин, які повинні регулюватися законом про Держбюджет, — встановлення доходів та видатків держави на загальносуспільні потреби, а тому законом про Держбюджет не може скасовуватись чи змінюватись обсяг прав і обов’язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами України (рішення від 09.07.2007 року №6-рп/2007). У зв’язку з цим Конституційний Суд України прийшов до висновку про те, що зупинення законом про Державний бюджет України дії інших законів України щодо надання пільг, компенсацій і гарантій, внесення змін до інших законів України, встановлення іншого (додаткового) правового регулювання відносин, ніж передбачено законами України, не відповідає ст.ст. 1, 3, ч.2 ст.6, ч.2 ст.8, ч.2 ст.19, ст.ст. 21, 22, п.1 ч.2 ст.92, ч.1, 2, 4 ст.95 Конституції України.

Стаття 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлює порядок підвищення розміру доплат, пенсій і компенсацій, передбачених цим законом. Згідно із Законом №231-V від 05.10.2006 року, який набрав чинності з 01.01.2007 року, зазначена стаття доповнена частиною 3, яка передбачає, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до статті 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю особам, віднесеним до категорії 1, 2, 3, 4. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

При цьому, як вбачається з наданих відповідачем довідок про розрахунок позивачу додаткової пенсії за 2007-2010 роки (а.с.7-8) та письмового заперечення відповідача (а.с.18-19), додаткова пенсія  за шкоду, заподіяну здоров'ю позивача, як особі, віднесеній до категорії 2, у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком за ці періоди не виплачувалась.

Так з січня 2007 року позивачу виплачувалась додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю як особі, віднесеній до 2 категорії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 року №1, якою встановлювалась додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров’ю у розмірі 30%, виходячи з мінімальної пенсії за віком 19 грн. 91 коп.

З 01.01.2008 року позивачу виплачувалась щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а саме:

з 01.01.2008 року – 470,00 х 15% = 70,50 грн.,

з 01.04.2008 року – 481,00 х 15% = 72,15 грн.,

з 01.07.2008 року – 482,00 х 15% = 72,30 грн.,

з 01.10.2008 року – 498,00 х 15% = 74,70 грн.,

з 01.11.2009 року – 573,00 х 15% = 85,95 грн.

Такий розмір додаткової пенсії з 01.01.2008 року було визначено Законом України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у зв’язку зі змінами, внесеними Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України», хоча зазначена норма втратила чинність з 22.05.2008 року згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року у справі 10-рп/2008.

За період з 22.05.2008 року такий розмір нарахування щомісячної додаткової пенсії проводився відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Ця постанова набрала чинності з 22.05.2008 року. Пунктом 4 вказаної постанови встановлено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додаткова пенсія, за шкоду заподіяну здоров’ю, відповідно до Закону № 796-ХІІ виплачується особам, що належать до 2 категорії, у розмірі 15% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Хоча з урахуванням норм ч.1 ст. 51, ст.53, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,  ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров’ю, особам, що належать до 2 категорії, повинен становити:

з 01.01.2007 року – 380 ,00 х 30 % = 114,00 грн.;

з 01.04.2007 року -  410,06 (406  + 1%) х 30% = 123,02 грн.;

з 01.10.2007 року по 31.12.2007 року – 415,11 грн. (411+ 1%) х 30% = 124,53 грн.;

з 22.05.2008 року – 481,00 х 30% = 144,30 грн.;

з 01.07.2008 року – 482,00 х 15% = 72,30 грн.;

з 01.10.2008 року – 498, 00 х 15% = 74,70 грн.;

з 01.11.2009 року – 573, 00 х 15% = 85,95 грн.;

з 01.01.2010 року – 695, 00 х 15% = 104,25 грн.;

з 01.04.2010 року – 706,00 х 15%  = 105,90 грн.;

з 01. 07.2010 року – 709,00 х 15%=106,35 грн.

Проаналізувавши вищенаведені заперечення відповідача, суд прийшов до висновку про їх необґрунтованість, а тому вони не можуть бути взяті до уваги при винесенні постанови, оскільки спростовуються нижчезазначеним.

Законодавча невизначеність порядку обчислення розміру мінімальної пенсії за віком з метою реалізації положень ч.1 ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» не може бути підставою для відмови у задоволенні позовних вимог, оскільки відповідно до ч.4 ст.8 КАС України забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини. Відповідно до ч.7 ст.9 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону).

Тому, з урахуванням зазначеного, при такому обчисленні необхідно застосовувати загальні норми, які в даному випадку містяться у ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", де визначено, що мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Щодо розмірів пенсій, які встановлені постановами Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» та №1 від 03.01.2002 року , то на період, за який пред’явлені позовні вимоги, ця постанова суперечить ст.ст. 51, 53 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і тому не може бути застосована за нормою ч. 4 ст. 9 КАС України, якою визначено, що у разі невідповідності правового акта закону України, міжнародному договору, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, суд застосовує акт законодавства, який має вищу юридичну силу.

При цьому необхідно враховувати, що п.6 ч.1 ст.92 Конституції України передбачено, що виключно законами визначаються, зокрема, основи соціального захисту, а ст.75 Конституції України встановлено, що єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент – Верховна Рада України. Конституція не надавала права парламенту делегувати свої повноваження іншим державним органам, а останнім – своїми нормативно-правовими актами змінювати положення законів.

Таким чином, судом встановлено порушення прав позивача, спричинене незаконними діями Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо непроведення з 1 січня 2007 року (за виключенням періоду з 01 січня до 22 травня 2008 року) перерахунку призначеної позивачу додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії та виплати її у розмірі, меншому, ніж передбачено  ст.51  Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії внаслідок Чорнобильської катастрофи 2 категорії, у зв’язку з чим позовні вимоги як у цій частині, так і в частині зобов’язання відповідача провести перерахунок позивачу як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2 категорії додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, передбаченої ч.1 ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та в порядку, передбаченому ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01 січня 2007 року (за виключенням періоду з 01 січня до 22 травня 2008 року) підлягають задоволенню.

Що стосується строків позовної давності для звернення до суду, то суд прийшов до висновку про те, що позивачем зазначені строки не порушені, оскільки відповідно до ч.2 ст.87 Закону України «Про пенсійне забезпечення» суми пенсії, не отримані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Згідно з п.3 ч.1 ст. 268 ЦК України позовна давність не поширюється на вимогу про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю.

Відповідачем, крім того, ігноруються норми Віденської конвенції про цивільну відповідальність за ядерну шкоду, положення ч.1 ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини».

Згідно абз.1 п.18 ч.1 ст.4 Декрету КМУ «Про державне мито» позивач, як особа, віднесена до 2 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, звільнений від сплати судового збору, а тому відшкодування цього виду судових витрат здійснюється за рахунок держави.

Тому, з урахуванням зазначеного, відповідно до ст. 75, п.6 ч.1 ст.92 Конституції України, ст.ст. 49, 51, 53, ч.3 ст.67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»; ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», ч.2 ст.87 Закону України «Про пенсійне забезпечення», керуючись ст. ст. 11, 71, 94, 99-103, 160-163 КАС України,-

п о с т а н о в и в:

позов ОСОБА_2 задовольнити частково.

Визнати незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області щодо нарахування та виплати ОСОБА_2  щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, як учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії у розмірах менших, ніж передбачено ст.51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»  з 01 січня 2007 року (за виключенням періоду з 01 січня до 22 травня 2008 року).

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області  перерахувати та виплатити недоплачену ОСОБА_2   додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю, передбачену ст.51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до вимог ч.3 ст.67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 01 січня 2007 року (за виключенням періоду з 01 січня до 22 травня 2008 року).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Кролевецький районний суд Сумської області шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з поданням її копії до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація