Справа № 2-А-1067/2010/1231
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2010 року Стахановський міський суд Луганської області у складі: головуючого судді Кузнецової М.Л., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Стаханові про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною, зобов’язання здійснення перерахунку підвищення до пенсії за віком,
В С Т А Н О В И В :
22.11.2010р. Стахановським міським судом Луганської області у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м. Стаханові про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною, зобов’язання здійснення перерахунку підвищення до пенсії за віком, в порядку письмового провадження винесено постанову, якою позовні вимоги було задоволено частково. Було визнано бездіяльність Управління Пенсійного фонду у м.Стаханові Луганської області щодо не донарахування ОСОБА_1 підвищення до пенсії за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008р. у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до Закону України „Про соціальний захист дітей війни” неправомірною, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області здійснити перерахунок підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни на користь ОСОБА_1 за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008року, з урахуванням раніше сплачених сум, виходячи з того, що розмір мінімальної пенсії за віком складає не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом в місяці, за який нараховується підвищення до пенсії.
24.11.2010р. представником позивача надано заяву про звернення вказаної постанови суду до негайного виконання на підставі ч.2 ст.256 КАС України.
Представником відповідача надано відзив на вказану заяву за текстом, якої зазначено про відсутність підстав для звернення постанови до негайного виконання з огляду на те, що справа судом розглядалась не в порядку скороченого провадження, а в порядку письмового провадження. Також заявлено про розгляд справи за відсутності представника відповідача.
Розглянувши заяву представника позивача суд виходить з наступного.
Згідно з п.1 ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів — у межах суми стягнення за один місяць.
Згідно з п.1 ст.256 КАС України суд, який прийняв постанову, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи може звернути до негайного виконання постанову у разі стягнення всієї суми боргу при присудженні платежів, визначених пунктами 1 і 2 частини першої цієї статті.
А отже, можливість звернення постанови до негайного виконання у даному випадку прямо передбачено процесуальним законом, у зв’язку з чим суд вважає заяву обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
При цьому суд не бере до уваги доводи представника відповідача, з огляду на те, що закон не містить приписів щодо неможливості вирішення питання в порядку, передбаченому ст.256 КАС України, якщо справа була розглянута в порядку письмового провадження.
Керуючись ст.256 КАС України, суд,
УХВАЛИВ:
Звернути постанову Стахановського міського суду Луганської області від 22.11.2010р. у справі №2-А-1067/2010/1231 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України у м.Стаханові про визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень неправомірною, зобов’язання здійснення перерахунку підвищення до пенсії за віком, до негайного виконання в частині зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в м.Стаханові Луганської області здійснити перерахунок підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком як дитині війни на користь ОСОБА_1 за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008року, з урахуванням раніше сплачених сум, виходячи з того, що розмір мінімальної пенсії за віком складає не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом в місяці, за який нараховується підвищення до пенсії.
Ухвала набирає сили негайно, її може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня отримання копії ухвали апеляційної скарги.
Суддя