Справа № П-41/2010 р.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 грудня 2010 року Ананьївський районний суд Одеської області
в складі: головуючого судді Надєр Л.М.
при секретарі Калін О.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Ананьєві подання відділу державної виконавчої служби Ананьївського районного управління юстиції Одеської області про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1,
ВСТАНОВИВ:
У відділі державної виконавчої служби Ананьївського районного управління юстиції Одеської області знаходиться на виконанні виконавчий лист №2-182, виданий 28.03.2007 року Ананьївським районним судом Одеської області про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м.Ананьїв Одеської області, на користь ОСОБА_2 аліментів на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі ? частини з усіх видів заробітку щомісяця, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 07.02.2007 року. Встановлено, що станом на 01 листопада 2010 року заборгованість по аліментам складає 1945 грн.
З’ясовано, що останнім відомим місцем проживання та реєстрації ОСОБА_1 є АДРЕСА_1. Також відомо, що капітаном Одеського морського торговельного порту видавалось «Посвідчення особи моряка» на ім?я ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за № АВ 188061 від 23.06.2000 року на підставі «Подання» №345, яке видала фірма «МТС МАРИНА ТРЕЙД» тому боржник може в будь який час виїхати за межі України. Таким чином ОСОБА_1 може в будь-який час виїхати за межі України.
Розглянувши дане подання, суд приходить до висновку про його задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 124 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами України і є обов’язковими до виконання на всій території України.
Примусове виконання рішень судів в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.
Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження». Зокрема, державний виконавець зобов’язаний вживати заходів примусового виконання рішень, установлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії (ст. 5 Закону).
Згідно ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України», громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема, у випадках, якщо діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов’язання – до виконання зобов’язань або розв’язання спору за погодженням сторін у передбачених законом випадках, або забезпечення зобов’язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, або він ухиляється від виконання зобов’язань, накладених на нього судовим рішенням, - до виконання зобов’язань.
Разом з цим, ст. 217 ЦПК України передбачено, що суд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішення. Наведений аналіз норм, вказує на те, що одним із таких заходів може бути тимчасове обмеження особам (боржникам) у праві виїзду за межі України з вилученням паспортного документа чи без такого, причому таке обмеження можливе на підставі судового рішення за поданням державного виконавця.
На підставі викладеного, керуючись ст. 217 ЦПК України, Законом України «Про порядок виїзду з України та в’їзд в Україну громадян України», Законом України «Про виконавче провадження», Законом України «Про Державну прикордонну службу України», суд, -
УХВАЛИВ:
Тимчасово обмежити в праві виїзду за межі України, а саме не пропуск через кордон, боржника – ОСОБА_1 (прізвище, ім’я, по-батькові зазначено в називному відмінку), ІНФОРМАЦІЯ_4, громадянина України, стать – чоловіча, уродженця м.Ананьїв, Одеської області, що зареєстрований та мешкає в АДРЕСА_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 12 вересня 1995 року Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області, ймовірним напрямком перетинання державного кордону – може бути місто Одеса (морський порт), ймовірною датою перетинання державного кордону – може бути січень 2011 року, ймовірна країна виїзду – не відома, до виконання ним своїх зобов’язань по виплаті аліментів згідно виконавчого листа №2-182, виданого 28 березня 2007 року Ананьївським районним судом Одеської області.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п?яти днів з дня проголошення ухвали, а якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п?яти днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий суддя: Надєр Л.М.
Ухвала набирає законної сили ________________________2010 року.