Справа № 2-4443/2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.10.2010 р. м. Запоріжжя
Жовтневий районний суд м. Запоріжжя, у складі:
судді- Татарінова В.І.
при секретарі- Голуб В.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду у м.Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Інспекції головного державного реєстратора флоту м. Запоріжжя про визнання угоди купівлі-продажу плавзасобу дійсним та визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2010 році ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що 26 вересня 2005 року у м. Мелітополь між позивачем та відповідачем була здійснена домашня угода купівлі-продажу плавзасобу «Чібіс» за № НОМЕР_1, виготовленого в 1983 році у м. Горький. Фактично купівля-продаж була здійснена, оскільки відповідач у повному обсязі отримав від позивача грошові кошти в сумі 100 гривень. Нотаріально цю угоду вони не посвідчили, оскільки відповідач ухиляється від її посвідчення, посилається на свою зайнятість. Визнання права власності на катер необхідно позивачу для того, щоб зареєструвати його у Інспекції головного державного реєстратора флоту м. Запоріжжя.
В судовому засіданні позивач на своїх вимогах наполягає, просить позов задовольнити.
Відповідач до судового засідання не з’явився, направив до суду листа, у якому з позовом згоден, просить позов задовольнити та слухати справу у його відсутності.
Представник відповідача Інспекції головного державного реєстратора флоту м. Запоріжжя проти позову не заперечує, просить слухати справу на розсуд суду.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача Інспекції головного державного реєстратора флоту м. Запоріжжя, оцінивши докази у сукупності, суд вважає можливим позов задовольнити за наступних підстав.
Судом встановлено, що між сторонами склалися правовідносини, врегульовані ст. 655 ЦК України, оскільки позивач придбав, а відповідач передав йому у власність майно за певну грошову суму.
З матеріалів справи вбачається, що між позивачем і відповідачем ОСОБА_2 дійсно відбулася угода купівлі-продажу, відповідно до якої сторони домовилися щодо усіх істотних умов, що підтверджується відповідним договором.
Згідно зі ст.ст. 203, 215 ЦК Україна, правочин має вчинятися у формі, встановленій законом та підлягає державній реєстрації, а недодержання цих вимог являється підставою недійсності правочину.
Оскільки сторони по справі виконали всі необхідні дії для настання правових наслідків, передбачених договором купівлі-продажу (відповідач продав, а позивач купив катер), угода між ними відбулася фактично.
Відповідно до ст. 220 ЦК України якщо сторони домовились відносно усіх важливих умов і відбулося повне чи часткове виконання договору, суд може визнати такий договір дійсним. В подальшому нотаріальне посвідчення такого договору не потрібне.
Керуючись ст.ст. 203, 215, 220, 334, 392, 655 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 64, 209, 212, 224-228 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В:
Позов Логвиненко Григорія Федоровича задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 26 вересня 2005 року плавзасобу «Чібіс» дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на плавзасоб «Чібіс»: за № НОМЕР_1, виготовлений в 1983 р. м.Горький; довжиною - 7 м, шириною - 2,1 м, висотою борту – 1м, завантаженістю – 2, 41 т, пасажиромісткість – 7 чоловік, матеріал корпусу - АМГ.
Зобов’язати Інспекцію головного державного реєстратора флоту м.Запоріжжя зареєструвати плавзасіб моделі «Чібіс» в Судовій книзі України за ОСОБА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Суддя: