Справа № 2- 1847 \2010 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2010 року Дунаєвецький райсуд
Хмельницької області
в складі головуючого –судді Маринчака О.М.
при секретарі Бойчук С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дунаївці цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до СВК " Маяк" с. Чаньків Дунаєвецького району Хмельницької області про визнання права власності на нерухоме майно
Встановив :
ОСОБА_1 звернулась в суд з даним позовом, мотивуючи тим, що 09 червня 2010 року вона купила на біржових торгах у відповідача нерухоме майно: будівлі конюшні загальною площею 400,8 м.кв. та насосної станції загальною площею 3,1 м.кв., яке знаходиться в АДРЕСА_1. Дане майно було у власності СВК " Маяк" с. Чаньків Дунаєвецького району Хмельницької області.
10 червня 2010 року на підставі протоколів біржових торгів був укладений договір купівлі – продажу нерухомого майна, однак даний договір нотаріально не був посвідчений.
У зв'язку з чим не може зареєструвати право власності на себе на куплене майно .
А тому звертається до суду.
Відповідач в поданій заяві позов визнав повністю.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачку, вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 09 червня 2010 року позивачка на біржових торгах купила нерухоме майно: будівлі конюшні загальною площею 400,8 м.кв. та насосної станції загальною площею 3,1 м.кв., яке знаходиться в АДРЕСА_1, за яке сплатила 3206 грн. і воно їй було передане відповідачем у власність.
Зазначене підтверджується договором купівлі-продажу між сторонами від 10 червня 2010 року, який нотаріально не посвідчений, протоколами проведення біржових торгів та відповідним актами передачі майна, технічним паспортом на дане майно.
Встановлено, що придбане позивачкою нерухоме майно належало СВК " Маяк" с. Чаньків Дунаєвецького району Хмельницької області.
Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів (договорів).
Відповідно до ст. 334 ЦК України право власності у набувача майна за договором виникає з моменту передання майна, якщо інше не встановлено договором або законом .
Якщо договір про відчуження майна підлягає державній реєстрації, право власності набувача виникає з моменту такої реєстрації.
Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Відповідно до ст. 392 ЦК України, власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності .
А тому, враховуючи наведене, вимоги позивачки обгрунтовані і відповідно за позивачкою слід визнати право власності на придбане нерухоме майно.
Керуючись ст.ст. 10,11,60,213,214,215 ЦПК України, ст.ст. 328,334,392,655 ЦК України, суд -
Вирішив :
Позов задовільнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на нерухоме майно: будівлі конюшні загальною площею 400,8 м.кв. та насосної станції загальною площею 3,1 м.кв., яке знаходиться в АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Хмельницького апеляційного суду через Дунаєвецький райсуд в десятиденний строк з дня його проголошення.
Суддя (підпис)
Вірно
Суддя Дунаєвецького райсуду О.М.Маринчак