Справа № 2-3041/2010
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
( з а о ч н е )
13 грудня 2010 року Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого судді Березюка О.Г.
при секретарі Панасюк Н.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шепетівка справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,-
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу посилаючись на те, що 05 серпня 2005 року між нею та відповідачем було укладено шлюб в центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім’ї, актовий запис № 1784. Від шлюбу в них народився син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Спільне життя сторін не склалось, оскільки між ними постійно виникали непорозуміння через різні погляди на життя та відсутність спільних інтересів. З серпня 2009 року вони проживають окремо відповідач залишив сім’ю і з того часу ніякої уваги, підтримки сім’ї не надає. Така поведінка відповідача призвела до того, що шлюбні відносини та ведення спільного господарства між сторонами припинені, шлюб носить формальний характер, подальше збереження сім’ї та примирення є неможливим, а тому, просила суд шлюб розірвати.
Позивач в судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги, просила шлюб розірвати.
Відповідач ОСОБА_2 в засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомив, що дає можливість суду провести заочний розгляд справи згідно ст. ст. 224-225 ЦПК України. Позивачка не заперечувала проти вирішення справи заочно.
Заслухавши пояснення позиваки, дослідивши матеріали цивільної справи, суд знаходить позов підлягаючим задоволенню з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 105 Сімейного кодексу України, шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до статті 110 цього Кодексу.
Статтею 112 ч. 2 Сімейного кодексу України передбачено, що суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
З матеріалів справи вбачається, що сторони перебувають у шлюбі, зареєстрованому 05 серпня 2005 року центральним відділом реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім’ї, про що в книзі реєстрації актів про одруження зроблено актовий запис за № 1784.
З пояснень позивачки вбачається, що шлюбні відносини між сторонами фактично припинені з серпня 2009 року. Почуття любові та поваги між ними зникли, тому збереження шлюбу суперечило б їх інтересам.
Згідно ч. 2 ст. 114 СК України, у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Враховуючи особливий характер сімейних відносин подружжя, суд вважає примирення сторін неможливим. А тому шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід розірвати.
На підставі викладеного, ч.1 ст.110, ст.112, ч.2 ст.114 Сімейного кодексу України, керуючись ст.ст. 10, 60, 88, 213-215, 224-225, 294 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб, укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 05 серпня 2005 року в центральному відділі реєстрації шлюбів м. Києва з Державним Центром розвитку сім’ї, актовий запис № 1784– розірвати .
Шлюб вважати розірваним з моменту набрання рішенням суду законної сили.
Рішення суду після набрання ним законної сили надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Хмельницької області через Шепетівський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя: