№ 2-610/10\1605
РІШЕННЯ
іменем України
(заочне)
16 листопада 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області в складі головуючого – судді Татіщевої Я.В., розглянувши в приміщенні суду в м.Гребінка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Української універсальної біржі про визнання договору купівлі-продажу нерухомого майна таким, що відбувся та про визнання права власності на нерухоме майно, -
встановив:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Української універсальної біржі про визнання договору купівлі-продажу житлового будинку з надвірними господарчими побудовами таким, що відбувся та про визнання права власності. В позовній заяві вказав, що 16 серпня 2000 року він уклав з ОСОБА_2, що діяла на підставі доручення від імені ОСОБА_3 договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними господарськими побудовами, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 та складаються з жилого будинку, сараю, погрібу, воріт та паркану. Договір зареєстровано на Українській універсальній біржі. Позивач сплатив грошові кошти, йому передали зазначене майно. Таким чином сторони домовилися про усі істотні умови договору, але на даний час ОСОБА_2 виїхала з міста, тому неможливе його нотаріальне посвідчення. На підставі викладеного просив визнати договір купівлі-продажу таким, що відбувся і є дійсним та визнати право власності на зазначений житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами.
В судове засідання позивач не з’явився, згідно наданої заяви позов підтримав, просив розглядати справу за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, письмових заяв та клопотань суду не надав. Відповідно до вимог ч.4 ст.169 ЦПК України, якщо суд не має відомостей про причину неявки відповідача, повідомленого належним чином, то може вирішувати справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановлювати заочне рішення).
Представник третьої особи в судове засідання не з’явився, згідно заяви просить розглянути справу у його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши фактичні обставини справи у межах наданих письмових доказів, суд приходить до висновку про задоволення позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16 серпня 2000 року позивач ОСОБА_1 уклав з ОСОБА_2, що діяла на підставі доручення від імені ОСОБА_3, договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними господарськими побудовами, що знаходяться за адресою АДРЕСА_1 та складаються з жилого будинку, сараю, погрібу, воріт та паркану. Договір зареєстровано на Українській універсальній біржі за № НГР-238. ( а.с. 11-12).
Позивач сплатив ОСОБА_2 грошові кошти в сумі 3000,00 грн., вона передала зазначене майно. Таким чином сторони домовилися про усі істотні умови договору, відбулося його виконання, але його нотаріальне посвідчення неможливе.
Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухиляється від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
На підставі викладеного суд приходить до висновку про необхідність визнання договору дійсним та визнання за ОСОБА_1 права власності на зазначений житловий будинок з допоміжними господарськими побудовами.
Керуючись ст.ст. 220, 328, 655, 656 ЦК України, ст.ст. 213, 215 ЦПК України, суд –
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати договір купівлі-продажу житлового будинку з надвірними господарчими побудовами, що розташовані за адресою АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_4, що діяла на підставі доручення від імені ОСОБА_3, 16 серпня 2000 року за № НГР-238 на Українській універсальній біржі – таким, що відбувся.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок з надвірними господарчими побудовами, що розташовані за адресою АДРЕСА_1 та скадаються з «А-1» жилого будинку, «В» сараю, «Г» погрібу, «№1» воріт та паркану.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення суду може бути переглянуто Гребінківським районним судом Полтавської області за заявою відповідача, яку може бути подано протягом 10 днів з дня отримання ним копії рішення.
Суддя Я.В.Татіщева