Судове рішення #12599362

                                        2-713/10/1605

РІШЕННЯ

іменем  України

30 листопада 2010 року Гребінківський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого – судді Татіщевої Я.В.

при секретарі – Дмитренко В.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у м. Гребінка цивільну справу за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів, -

в с т а н о в и в :

    Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання дочки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Вказала, що з серпня 2008 року подружніх стосунків не підтримують, оскільки втратили почуття поваги та любові одне до одного, спільним побутом не пов’язані. Просила щомісячно стягувати з відповідача на її користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини у розмірі 25% із заробітку відповідача, починаючи з 22 вересня 2010 року.

    У судовому засіданні позивач свої  позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.

Відповідач в судовому засіданні позов визнав, проти задоволення позовних вимог не заперечував.

Суд, перевіривши фактичні обставини справи, заслухавши пояснення сторін, приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

    У судовому засіданні встановлено, що сторони 27 квітня 2001 року уклали шлюб у Мар’янівській сільській раді Гребінківського району Полтавської області, актовий запис № 1 (а.с. 03). Від шлюбу мають дочку -  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 04). З серпня 2008 року сторони не підтримують сімейно-шлюбних відносин.

З серпня 2008 року неповнолітня дочка проживає разом із матір’ю, батько, відповідач по справі про стан здоров’я не цікавиться, вихованням не займається, матеріальної допомоги не надає.  

Згідно зі ст.112 СК України, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, що має істотне значення.

Суд, перевіривши фактичні обставини справи письмовими доказами, дійшов до висновку про те, що подальше подружнє життя та збереження сім’ї неможливе. Тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Статтею 181 ч.3 СК України передбачено, що аліменти на утримання дитини за рішенням суду присуджуються у частці від доходу її батька і (або) у твердій грошовій сумі.

    Керуючись ст.ст. 10,60,88,213,215 ЦПК України, ст.ст.112,181,182,193, СК України, суд, -

 в и р і ш и в :

    Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів - задовольнити.

Шлюб, зареєстрований 27 квітня 2001 року у Мар’янівській сільській раді Гребінківського району Полтавської області, актовий запис № 1, між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, – розірвати.

Неповнолітнього дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, – залишити проживати з матір’ю, ОСОБА_1.

Після розірвання шлюбу прізвище ОСОБА_1 залишити -ОСОБА_1.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця АДРЕСА_1 мешканця АДРЕСА_2,  на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1\4 частини усіх видів заробітку, але не менше як 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи з 22 вересня 2010 року до досягнення дитиною повноліття.

    Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

    Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

    Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.    

Суддя                                 Я.В.Татіщева

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація