Судове рішення #12597081

УХВАЛА  

«11» листопада 2010 року                                                                                                                                м. Дніпропетровськ

        Амур-Нижньодніпровський районний суд  м. Дніпропетровська у складі:

головуючого судді -  Спаї В.В.,

при секретареві – Гудим О.І.,    

розглянувши у попередньому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення судово-генетичної експертизи,  

ВСТАНОВИВ:

        У провадженні Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та Амур-Нижньодніпровського відділу реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання батьківства, де треті особи Управління – Служба у справах дітей Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради; у попередньому судовому засіданні представником  позивача було заявлено клопотання  про призначення у справі, яка розглядатиметься, судово-генетичної експертизи, провадження якої доручити  Обласному комунальному закладу «Дніпропетровське бюро судово-медичних експертиз» та на вирішення якої поставити  наступне питання:

- чи є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, генетичним батьком ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_2?        

       У судовому засіданні особа, яка заявила клопотання, на його задоволенні наполягала, позивач та відповідач  ОСОБА_3 підтримали заявлене  клопотання.  

       Таким чином, суд, вислухавши думку осіб, які беруть участь у справі, дійшов до висновку, що клопотання про призначення у справі судово-генетичної експертизи  підлягає  задоволенню з огляду на таке.      

       За ч. 1 ст. 143 ЦПК України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.

       Таким чином, суд з урахуванням думок осіб, які беруть участь у справі, вважає за необхідне призначити  проведення у справі судово-генетичної експертизи, адже необхідність експертного висновку випливає  з обставин справи і поданих сторонами доказів.

       Разом з тим, згідно зі змістом  п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у тому числі у випадку призначення судом експертизи.

        Керуючись п. 5 ч. 6 ст. 130, ст.ст. 143, 144, п. 5 ч. 2 ст. 202, ч 4. ст. 209  ЦПК України,  суд  

УХВАЛИВ:

        Клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення судово-генетичної експертизи  у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 та Амур-Нижньодніпровського відділу реєстрації актів цивільного стану Дніпропетровського міського управління юстиції про визнання батьківства, де треті особи Управління – Служба у справах дітей Амур-Нижньодніпровської районної у м. Дніпропетровську ради  задовольнити повністю.      

       Призначити у зазначеній справі, яка розглядатиметься Амур-Нижньодніпровським районним судом м. Дніпропетровська, судово-генетичну  експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:  

-   чи є ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, генетичним батьком ОСОБА_5,  ІНФОРМАЦІЯ_2?        

-          

       Проведення судово-генетичної експертизи доручити Обласному комунальному закладу «Дніпропетровське бюро судово-медичних експертиз».

       Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України тощо.      

       Надати експертові для проведення експертизи матеріали цієї судової справи, копію ухвали суду від 11.11.2010 р.  

       Оплату за проведення експертизи покласти на позивача  – ОСОБА_2.

       

       Роз’яснити ОСОБА_2, ОСОБА_4 та ОСОБА_3 положення ст. 146 ЦПК України, зокрема, про те, що  у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена.

       Провадження у справі зупинити на час проведення судово-генетичної експертизи.

   

       Ухвала суду у частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Дніпропетровської області через Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська шляхом подання протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали апеляційної скарги. .              

       Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо її  не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала,  якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

       В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.  

 

Суддя                

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація